فراخوان نوپاهای فناوری‌های همگرا منتشر شد

فراخوان نوپاهای فناوری‌های همگرا منتشر شد

مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا معاونت علمی، فراخوان نوپاهای فناوری‌های همگرا را منتشر کرد. مهلت ثبت‌نام در این رویداد تا پایان مردادماه سال جاری است.

این فراخوان با اهدافی چون آشناسازی جوانان با فرآیند توسعه فناوری و محصول، شناسایی استارت‌آپ‌‌های فعال در حوزه فناوری‌‌های همگرا و معرفی آنها به شتاب‌دهنده‌ها و مراکز حامی توسعه محصول، به هم‌رسانی فناوران، سرمایه‌گذاران و توسعه‌دهندگان کسب‌وکار به منظور تجاری‌سازی محصولات نوآورانه منتشر شده است. انتشار این فراخوان یک فرصت عالی برای استارت‌آپ‌‌های حوزه فناوری‌‌های همگرا است. در این فراخوان استارت‌آپ‌‌های این امکان را پیدا می‌‌کنند تا با ثبت و معرفی ایده استارت‌آپی خود پس از طی کردن مراحل داوری بتوانند فعالیت خود را در مجموعه‌‌هایی که حاضرند از آنها حمایت کنند ادامه دهند.

این مجموعه‌‌ها اغلب شتاب‌دهنده‌‌ها و مراکزی هستند که با سرمایه‌گذاری روی طرح و ایده نوآورانه سرعت بیشتری به پیشرفت کسب‌وکار مورد نظر می‌دهند و آن را برای ورود به بازار آماده می‌کنند.

حوزه‌‌هایی همچون سلامت (تشخیص، غربال‌گری، بهبود و درمان)، دارو و دارورسانی (دارورسانی هدفمند و هوشمند)، حوزه محیط‌‌زیست و آب (آلاینده‌ها، بازیافت و پسماند)،فناوری زیستی، نانوجاذب‌ها، اپتیک و لیزر، علوم شناختی (رابط مغز و رایانه، دستگاه‌های واقعیت مجازی) و حسگرها (نانوحسگرها، نانوزیست‌حسگرها) محورهای علمی مورد پذیرش استارت‌آپ‌ها در این فراخوان هستند.

علاقه‌مندان برای حضور تا پایان مرداد ماه سال جاری برای ثبت‌نام فرصت دارند و برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا معاونت علمی و یا کانال ارتباطی این فراخوان به آدرس مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا مراجعه کنند.