استارت‌آپ‌های آذربایجان‌شرقی به صاحبان سرمایه متصل می‌شوند
در جلسه کمیته راهبری مرکز توانمندسازی واحد آذربایجان شرقی تصویب شد

استارت‌آپ‌های آذربایجان‌شرقی به صاحبان سرمایه متصل می‌شوند

چهارمین جلسه کمیته راهبری واحد استانی مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌‏وکارهای نوپای فاوا استان آذربایجان شرقی، ۸ اردیبهشت‌ماه ۹۷ در محل این واحد، واقع در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه صنعتی سهند برگزار شد.

در این جلسه افشین ابراهیمی، مدیر مرکز رشد دانشگاه صنعتی سهند که ریاست کمیته راهبری واحد استانی را بر عهده دارد، گزارشی از بازدید اخیر سیروس موثقی، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارایه داد. این بازدید با ابراز رضایت موثقی از فعالیت‌های واحد استانی و تاکید بر حضور و سرمایه‌گذاری پست‌بانک در جهت حمایت از شکل‌گیری و توسعه کسب‌وکارهای نوپای استان همراه بود. همچنین با توجه به تعدد رویدادهای استارت‌آپی برگزار شده در استان، ابراهیمی خواستار معرفی پورتال واحد استانی مرکز کسب‌وکارهای نوپا به عنوان مرجع اطلاع‌رسانی رویدادها و انتشار اخبار استارت‌آپی استان و تلاش اعضای کمیته راهبری برای تحقق این موضوع شد.

در ادامه سهیل حیدری نماینده گروه سرمایه‌گذاران نیک‌اندیش کارایا، که هدف آن جذب سرمایه‌گذار برای کسب‌وکارهای نوپا و ایجاد ارتباط بین آنها است، توضیحات درباره فعالیت‌های این شرکت ارایه کرد. حیدری از آمادگی برای استقرار در واحد استانی مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا آذربایجان شرقی در صورت موافقت اعضای کمیته راهبری خبر داد.

همچنین نمایندگان جهاد دانشگاهی استان برای ارائه توضیحاتی در مورد رویداد استارت‌آپ‌ویکند، که قرار است در تیرماه توسط این سازمان برگزار شود، در این جلسه حضور داشتند. نوروزی، رئیس مرکز علمی و کاربردی جهاد دانشگاهی‌ با ارایه گزارشی از دو رویداد استارت‌آپی که این سازمان طی یک سال گذشته برگزار کرده، از تصمیم برای حمایت از برگزیدگان رویدادهای استارت‌آپی خبر داده و حمایت واحد استانی از رویداد پیش رو استقبال کرد.

در پایان مقرر شد جلسه‌ای با مراکز رشد استان برای معرفی واحد استانی مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا در محل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان برگزار شود. مصوبات دیگر این جلسه موافقت با حضور گروه سرمایه‌گذاران نیک‌اندیش کارایا در محل واحد استانی،و حمایت واحد از برگزاری رویداد استارت‌آپ‌ویکند سازمان جهاد دانشگاهی استان بود.