اولین پیش‌رویداد کارآفرینی خلیج فارس در بوشهر برگزار شد

اولین پیش‌رویداد کارآفرینی خلیج فارس در بوشهر برگزار شد

اولین پیش‌‌رویداد کارآفرینی خلیج فارس شنبه ۸ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ در شهرستان دشتی برگزار شد.

دومین رویداد کارآفرینی خلیج فارس با همکاری مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری فاوا واحد بوشهر و پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر در حوزه فرهنگ و هنر اواخر اردیبهشت‌ماه برگزار خواهد شد که اولین پیش‌رویداد آن در فرهنگسرای شهید شهریاری شهرستان خورموج با حضور علاقه‌مندان این حوزه برگزار شد.

در این پیش‌رویداد، ابتدا محمدمهدی مزارعی، مدیر مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری خلیج فارس درمورد حمایت‌های این مرکز از تیم‌ها و هسته‌های فناور در حوزه هنر صحبت کرد و گفت: در دو سال گذشته تیم‌های خوبی در این حوزه جذب مرکز رشد شده‌اند که برخی آن‌ها اکنون شرکت‌های توانمندی هستند. در ادامه، رضا اسماعیل‌پور، مدیرعامل شرکت پویاگران بینش‌گستر سیراف که در زمینه تولید انیمیشن فعالیت دارد در مورد فعالیت‌های این شرکت صحبت کرد.

او گفت: در ابتدا با یک تیم کوچک کار خود را آغاز کرده اما با حمایت‌های پارک علم و فناوری خلیج فارس اکنون یک شرکت توانمند با ۲۰ نیروی متخصص است. اسماعیل‌پور افزود: افراد مختلفی در حوزه‌های «داستان‌نویسی، طراحی، انیماتوری و صداپیشگی» با این شرکت همکاری دارند.

در بخش پایانی، فاطمه علیخواه از فعالان حوزه هنر و طراحی لباس درمورد چگونگی برگزاری دومین رویداد کارآفرینی خلیج فارس توضیحاتی به حاضران ارایه کرد. او گفت: این رویداد برای شناسایی ایده‌های خوب در این بخش و کمک به تجاری‌سازی آن‌ها برگزار می‌شود. علیخواه افزود: فعالان حوزه فرهنگ و هنر تنها به‌دلیل علاقه شخصی به کار خود ادامه می‌دهند و باید برای درآمدزایی مناسب به آن‌‌ها کمک کرد.