رونمایی از کارهای هنری نوآورانه در پنجمین رویداد طرح امید اصفهان

رونمایی از کارهای هنری نوآورانه در پنجمین رویداد طرح امید اصفهان

علی صفر نورالله در مراسم رونمایی این طرح‌ها، تأکید کرد: آنچه امروز اقتصاد ایران را نجات می‌دهد بخش صادرات است و موجب حرکت و توسعه کشور می‌شود.

مشاور عالی اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به اینکه یکی از پایه‌های اقتصاد، هنر است، بیان کرد: اقتصاد تنها در تولید خلاصه نمی‌شود بلکه برای رشد این بخش نیاز به توسعه اجتماعی و افراد خوش‌فکر هستیم.

به گفته وی، یکی از سلیقه‌های برتر و موردپذیرش همه جوامع، بخش هنر است و اگر بتوانیم از کارآفرینان این حوزه استفاده کنیم در درون و خارج از کشور حرفی برای گفتن خواهیم داشت.

مشاور عالی اتاق بازرگانی اصفهان به تشکیل ITPO یا دفتر توسعه سرمایه‌گذاری و فناوری در اتاق بازرگانی اصفهان اشاره کرد و گفت: یکی از بحث‌هایی که تاکنون به آن به‌طور جامع پرداخته نشده است موضوع هنر و کسب‌وکار روستایی است.

وی تأکید کرد: ازجمله مباحثی که می‌تواند نجات‌دهنده اقتصاد اصفهان باشد، بخش هنری و صنایع‌دستی است که متأسفانه تاکنون مورد بی‌مهری قرار گرفته است.

مسئول دفتر توسعه سرمایه‌گذاری و فناوری ITPO اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این مراسم، گفت: این رویداد برای محصولات متفاوت در حوزه‌های مختلف است و پنجمین رویداد امید به کسب‌وکارهای هنری پرداخته چراکه بزرگ‌ترین مزیت استان، بخش صنایع‌دستی است. به گفته پویان رحیمی، یکی از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و صادرات استان، در حوزه صنایع‌دستی است.

وی با بیان اینکه ITPO بر اساس یک مدل از یونیدو برنامه‌ریزی‌شده است، گفت: این مدل برای ایجاد ارتباط بین صاحبان طرح و سرمایه، مشاوره و راهنمایی در تدوین توجیهی طرح‌ها، شناسایی نخبگان حوزه‌های مختلف طرح، ارزیابی و امکان‌سنجی و درنهایت ایجاد سینرژی در بین تمام نهادهای کارآفرین است. مسئول دفتر توسعه سرمایه‌گذاری و فناوری ITPO اتاق بازرگانی اصفهان افزود: اتاق بازرگانی بر اساس رسالت خود در حوزه توسعه کسب‌وکار و رونق اقتصاد گام برداشته است.

نخستین نوآورانه این رویداد، مربوط به معرفی یک موسسه صنایع‌دستی بود که فعالیت‌هایی همچون نقاشی رنگ‌روغن، سیاه‌قلم، طراحی تخصصی لباس، کیف‌های چرمی دست‌دوز، مجسمه‌های گلی و سنتی، ساخت مجسمه‌های انسان‌های اولیه، دوخت سنتی و تزئینی بر روی لباس دارد. طرحی که در این برنامه از سوی این موسسه رونمایی شد مربوط به تلفیق هنرها با یکدیگر بود به‌گونه‌ای که تصاویر تابلوها و نقاشی‌های اصیل ایرانی بر روی کیف‌های چرم دست‌دوز به نمایش درآمده بود. همچنین دیگر نوآورانه این موسسه، نقاشی سه‌بعدی بر روی ظروف است که مراحل ثبت آن در وزارت ارشاد در حال انجام بوده و تلفیقی از چند تکنیک نقاشی است. در این سبک هنر از جنبه تزئینی به سمت کاربردی پیش می‌رود.