fa-IR
تاسیس کلینیک کسب‌وکار با هدف ایجاد کارآفرینی
معاون علمی دانشگاه جامع علمی کاربردی اصفهان خبر داد

تاسیس کلینیک کسب‌وکار با هدف ایجاد کارآفرینی

مهدی قیصری، معاون علمی دانشگاه جامع علمی کاربردی اصفهان اعلام کرد: کلینیک کسب‌وکار باهدف ایجاد کارآفرینی در دانشگاه علمی کاربردی اصفهان تأسیس می‌شود.

معاون علمی دانشگاه جامع علمی کاربردی اصفهان با بیان اینکه رویکرد اصلی این دانشگاه، رونق کسب‌وکار و ایجاد کارآفرینی است، اظهار کرد: تعداد زیادی از دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی از تجربه اشتغال نیز برخوردار هستند، بنابراین هدف اصلی ما در این کلینیک آموزش این افراد است.

قیصری افزود: این افراد می‌توانند مساله‌ای را بیان کرده، بر روی ایده خود کار کنند، آن را مطرح  و هسته علمی تشکیل دهند که این کار زمینه رشد آنان را فراهم می‌کند و عامل شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد است.

او با بیان اینکه با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در این حوزه درصدد پایش تمام مدرسان کارآفرینی در کشور هستیم، تصریح کرد: پس از بررسی‌های صورت گرفته، قرار شد تا ارزیابی مدرسان دانشگاه علمی کاربردی بر اساس آموزش انجام شود که در نخستین جلسه در سال جاری و با حضور اساتید دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران، این کار به‌خوبی به پایان رسید.

او با اشاره به تشکیل کارگاه ویژه کارآفرینی پس از برگزاری این دوره آموزشی در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷، افزود: در این کارگاه مدرسان به طراحی بوم کسب‌وکار پرداختند. همچنین این کارگاه به‌صورت عملی و تئوری به ارزیابی و آموزش افراد پرداخت و رویکرد ما که همان استفاده از مدرسان کارآفرینی در کلینیک کسب‌وکار بود محقق شد.

معاون علمی دانشگاه علمی کاربردی اصفهان در مورد برنامه‌های آینده این دانشگاه، گفت: در تلاش هستیم تا مسائل مختلف را از مدرسان دریافت کرده، به بررسی آنان پرداخته و آموزش‌های لازم درزمینه توانایی اداره دفاتر کارآفرینی را دریافت کنیم، در این زمینه افراد با دانشجویان جلسه گذاشته و آنان را در کلینیک کسب‌وکار راهنمایی می‌کنند.