برگزاری دومین دورهمی جامعه استارت‌آپی کارآغازیان تبریز
با حمایت مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا آذربایجان‌شرقی

برگزاری دومین دورهمی جامعه استارت‌آپی کارآغازیان تبریز

دومین دورهمی کارآغازیان تبریز پنج‌شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ با هدف انتقال تجارب و شبکه‌سازی در مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌کارهای نوپای فاوا واحد آذربایجان‌شرقی برگزار شد.

در این رویداد فعالان کسب‌و‌کار‌های آنلاین و استارت‌آپی، و علاقه‌مندان کارآفرینی شهر تبریز از جمله ابوالفضل لطفی، تهیه‌کننده رادیو و برگزارکننده کارآغازیان تبریز، قادر صادقی، بنیان‌گذار استارت‌آپ رایچت (گفتگوی آنلاین و تحلیل رفتار مشتری) و سهیل حیدری به نمایندگی از سرمایه‌گذاران گروه کارایا حضور داشتند.

قادر صادقی در این نشست به بیان تجربیات خود در راه‌اندازی کسب‌وکار پرداخت. صادقی با بیان تفاوت‌های کارآفرینی و استارت‌آپ، مفهوم کارآفرینی را مانند یک چتر دانست که استارت‌آپ زیرمجوعه آن محسوب می‌شود. او از جمله دغدغه‌هایی که در این زمینه وجود دارد، عدم حضور شتاب‌دهنده‌ها در شهرستان‌ها و موانع و راهکارهای منتورینگ را ذکر کرد. صادقی در ادامه انتخاب ایده، استراتژی، انتخاب تیم، کار گروهی، داشتن دانش کافی در حوزه کاری، شناخت مشتری و سرمایه‌گذار را نکات مهم  قبل از پایه‌ریزی یک استارت‌آپ عنوان کرد و در مورد هر کدام توضیحاتی ارایه کرد. بنیان‌گذار رایچت در پایان به سوالات افراد شرکت‌کننده در دورهمی پاسخ داد.

پس از اتمام جلسه حاضران از بخش‌های مختلف واحد استانی مرکز توانمندسازی کسب‌و‌کارهای نوپای فاوا بازدید کرده و با فعالیت‌های آن آشنا شدند.