آشنایی استارت‌آپ‌های بوشهر با سخنرانی آسانسوری

آشنایی استارت‌آپ‌های بوشهر با سخنرانی آسانسوری

کارگاه آموزشی «سخنرانی آسانسوری» روز چهارشنبه ۵ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷، در مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری خلیج فارس برگزار شد.

در ابتدای این کارگاه، محمدامین قاسمی‌زاده، مشاور مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری خلیج‌فارس، دو کلیپ از سخنرانی بیل گیتس و استیو جابز پخش کرد. سپس در مورد ویژگی‌های این دو سخنرانی مواردی را بیان کرد. او افزود: یک سخنرانی حرفه‌ای دارای یک روند مشخص و فراز و فرودهای مناسب است و برای ارایه چنین سخنرانی‌ باید ویژگی‌های آن را بدانیم و با تمرین آن‌ها را یاد بگیریم.
در ادامه قاسمی‌زاده، چند ویژگی یک سخنرانی آسانسوری را بیان کرد و گفت: یک سخنرانی آسانسوری باید مختصر و ترغیب‌کننده باشد و باید در این زمان کوتاه بتوانید ساختارها و مهارت‌هایتان را به مخاطب انتقال دهید. او افزود: در ارایه توانمندی‌هایتان صادق باشید و از گفتن آن چیزی که نیستید بپرهیزید.

در بخش پایانی، قاسمی‌زاده با تاکید برتمرین نکات ارایه‌شده در کارگاه از حاضران خواست که هر یک در مدت یک دقیقه درمورد ویژگی‌های مختلف محصول و کسب‌وکار خود ارایه داشته‌ باشند. سپس دیگر شرکت‌کنندگان نظرات خود را درمورد هر ارایه بیان کردند.