فراخوان نخستین دوره‌ شتابدهی مرکز نوآوری اکسیژن

فراخوان نخستین دوره‌ شتابدهی مرکز نوآوری اکسیژن

فراخوان نخستین دوره‌ شتابدهی مرکز نوآوری اکسیژن با هدف حمایت مالی از طرح‌‌ و ایده‌های تیم‌ها و گروه‌های فعال، منتشر شد.

مرکز نوآوری اکسیژن، محیطی را در نزدیکی دانشگاه علم‌وصنعت برای اجرای برنامه‌های حمایتی خود فراهم کرده است. همچنین این مرکز، در داخل دانشگاه نیز مستقر است و فضایی برای حضور بیشتر دانشجویان به‌وجود آورده است.

دانشجویان جذب شده از طریق فراخوان، بعد از گذراندن دوره‎های کسب‌وکار و آمادگی نسبی، در برنامه‌ شتابدهی اکسیژن وارد خواهند شد و پس از آن، حمایت از ایده‌های دانشی با ساز‌و‌کار شتابدهی صورت خواهد پذیرفت.

در این دوره شتابدهی، پس از نام‌نویسی، تیم‌ها با همکاری سرمایه‌گذاران، به ساخت نمونه‌ اولیه از طرح و ایده‌های موجود می‎پردازند و پس از آن، با ارایه به سرمایه‌گذار مربوطه و در صورت تایید آن‌ها اقدام به تولید و عرضه‌ی عمومی خواهند کرد. بیشتر استارت‌آپ‌های حاضر در شتاب‌دهنده‌ اکسیژن، به فعالیت‌های سخت‌افزاری مشغول هستند و در انتهای کار، تصمیم بر تولید محصولات خود دارند.

متقاضیان استفاده از امکانات و خدمات مرکز نوآوری اکسیژن می‌توانند تا ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷از طریق فرم نام‌نویسی اقدام کنند تا پس از بررسی رزومه‌های دریافتی و مصاحبه از تیم‌ها و گروه‌های فعال، تعداد محدودی از تیم‎ها به مرحله‌ی پیش‌شتابدهی راه یابند.

این تیم‌ها پس از طی ۲ ماه برنامه‌ فشرده‌ آموزشی و کمکی با هم به رقابت می‌پردازند و در نهایت از میان آن‌ها تیم‌های منتخب، برای ورود به مرحله‌ شتابدهی، برگزیده می‌شوند.