مشاوران مرکز کسب‌وکارهای نوپا، استارت‌آپ‌ها را هدایت کنند
بازدید معاون وزارت ارتباطات از مرکز کسب‌وکارهای نوپا واحد آذربایجان شرقی

مشاوران مرکز کسب‌وکارهای نوپا، استارت‌آپ‌ها را هدایت کنند

معاون وزارت ICT همزمان با سفر هیات دولت به استان آذربایجان‌ شرقی از واحد استانی مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا بازدید کرد.

سیروس موثقی، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که همزمان با سفر ریاست‌جمهوری به استان آذربایجان‌ شرقی سفر کرده بود از مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه صنعتی سهند، مجری طرح توانمندسازی وتسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوای آذربایجان‌ شرقی، بازدید کرد.

در این بازدید که مدیرکل هماهنگی امور استان‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، و برخی از مقامات استانی نیز حضور داشتند، افشین ابراهیمی مدیر مرکز رشد دانشگاه صنعتی سهند گزارش کاملی از عملکرد، اهداف، و همچنین برنامه‌های واحد استانی در سال ۱۳۹۷ را ارایه کرد. سپس حاضران از بخش‌های مختلف مرکز مانند فضای کار اشتراکی، اتاق‌های سمینار، سالن همایش، و فضاهایی در نظر گرفته شده برای انجام امور مشاوره کسب‌وکارهای نوپا بازدید کردند. این بخش‌ها اخیرا به طور کامل تجهیز شده است که طی این بازدید، بهره‌برداری از آنها به طور رسمی آغاز گردید.

موثقی در این دیدار بر اهمیت ارایه مشاوره‌های تخصصی مورد کسب‌وکارهای نوپای استان توسط مشاوران واحد استانی با هدف هدایت صحیح آنها تاکید کرد. معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حمایت پست‌بانک به عنوان بانک تخصصی حوزه ICT از صاحبان کسب‌وکارهای نوپا را ضروری دانسته و کامل شدن چرخه تبدیل ایده به محصول و ثروت با پشتیبانی مالی پست‌ بانک را خواستار شد.