fa-IR
هجدهمین دوره باشگاه مدیران و مشاوران برگزار شد
توسط اتاق بازرگانی اصفهان

هجدهمین دوره باشگاه مدیران و مشاوران برگزار شد

هجدهمین دوره باشگاه مدیران و مشاوران همراه با سمینار آموزشی انتقال تجربه ورشکستگی (مدیریت بحران) و رفع آن، روز سه‌شنبه ۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ در اتاق بازرگانی، صنایع و معادن اصفهان برگزار شد.

این دوره که نخستین باشگاه در پیشخوان جامع بازرگانی سال جاری نیز بود؛ ۳ مشاور در حوزه‌های بازرگانی، مدیریت صادرات، تجارت الکترونیک و کاربرد آن در بازرگانی، به ارایه مشاوره به مراجعان پرداختند. در پیشخوان جامع سازمان‌دهی، ۶ مشاور در حوزه‌های کار تیمی، مدیریت در حوزه سازمان‌دهی و مدیریت فرآیندها، روانشناسی سازمانی، مدیریت شرکت‌های نوپا و آسیب‌شناسی سازمانی جواب‌گوی حاضران بودند و در پیشخوان جامع IT نیز ۵ مشاور در حوزه‌های تولید نرم‌افزار، بهره‌وری با فناوری اطلاعات، وب، موبایل و داده‌کاوی، شبکه و مرکز داده و سامانه‌های تحت وب و موبایل به مراجعان مشاوره دادند.

طبق معیارهای سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه (OECD) در یک اکوسیستم کارآفرینی شبکه متخصصان باید در دسترس فعالان اقتصادی قرار گیرد، از همین رو در شهرهای بزرگ دنیا و در اکوسیستم‌های توسعه‌یافته کسب‌وکار، دسترسی مدیران به مشاوران توانمند آسان و بی‌دردسر است و باشگاه‌ها و کلاب‌های ویژه مدیران و فعالان اقتصادی یکی از ابزارهای شناخته شده برای شبکه‌سازی است.

به همین منظور از دی‌ماه ۱۳۹۴ اتاق بازرگانی اصفهان، در راستای بهبود و توسعه اکوسیستم استارت‌آپی و کارآفرینی اصفهان، کمیته‌ای با عنوان کمیته شبکه‌سازی متخصصان، زیرمجموعه کمیسیون آموزش، پژوهش و توانمندسازی تشکیل داد که مأموریت آن رفع مساله عدم ارتباط تیم‌های استارت‌آپی و مدیران جوان با مشاوران و شبکه‌سازی آسان مدیران و متخصصان تعریف شده است.

کوروش خسروی، نایب‌رییس کمیسیون آموزش، پژوهش و توانمندسازی اتاق اصفهان در خصوص برگزاری این باشگاه گفت: باشگاه مدیران در اولین سه‌شنبه هرماه برگزار می‌شود و در آن سه پیشخوان مشاوره، شامل بازرگانی، مدیریت و فناوری اطلاعات (ICT) هر یک شامل چهار مشاوره از ابعاد مختلف به مراجعان خدمات مشاوره رایگان ارایه می‌کنند.

خسروی تصریح کرد: این باشگاه به همت کمیته شبکه‌سازی متخصصان کمیسیون آموزش، پژوهش و توانمندسازی اتاق اصفهان و با همکاری شبکه پژوهش و فناوری استان اصفهان، باهدف ارایه خدمات مشاوره به اعضای اتاق بازرگانی، فعالان اقتصادی، تیم‌های استارت‌آپی و جوانان دارای ایده و علاقه‌مند به فعالیت‌های اقتصادی راه‌اندازی شده است.کلیه مشاوران حاضر در باشگاه نیز از طریق مصاحبه انتخاب و ارزیابی می‌شوند و در هر دوره باشگاه نیز مورد نظرسنجی شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرند.