برگزاری نشست کارآفرینان در دانشگاه خلیج فارس

برگزاری نشست کارآفرینان در دانشگاه خلیج فارس

نشست دورهمی با موضوع «انتقال تجارب کارآفرینان» به مناسبت روز ملی کارآفرینی، دوشنبه، ۳ اردیبهشت‌ ۱۳۹۷ با حضور کارآفرینان موفق و مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی بوشهر در مرکز کارآفرینی دانشگاه خلیج فارس برگزار شد.

در ابتدای نشست، مجید صالح، رییس دانشگاه خلیج فارس گفت: تاسیس مراکز کارآفرینی حرکت جدیدی است و در کشور ما سابقه چندانی ندارد و ورود عملی دانشگاه‌ها به این حوزه به‌دلیل ضرورت این موضوع در کشور است.

مصلح افزود: ما معتقدیم کارآفرینی را باید از دوره دبستان آموزش داد و شروع این کار از دانشگاه موضوعی است که با تاخیر در‌حال‌انجام است.

در ادامه علی قنواتی، از کارآفرینان موفق استان بوشهر و مدیر داخلی شبکه اجتماعی «فیس‌نما» درمورد آغاز و رشد این شبکه اجتماعی توضیحاتی ارایه کرد و گفت: فیس‌نما در ابتدا یک شبکه‌ اجتماعی تحت وب بود که پس از گسترش استفاده از گوش‌های هوشمند، اپلیکیشن خود را طراحی و راه‌اندازی کرد و هم‌اکنون خدمات این شبکه اجتماعی و تعداد دنبال‎‌کنندگان آن رشد مناسبی دارد.

در پایان این نشست، کارآفرینان استان بوشهر درباره حوزه‌های مختلف و چالش‌های موجود بر سر راه کسب‌وکارها در کشور و استان به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.