fa-IR

اپلیکیشن کسب‌وکار خود را بدون هیچ دانش فنی در اپچار ایجاد کنید

۳۶/۲۲MB مصاحبه با محمدجواد ابراهیمی هم‌موسس استارت‌آپ اپچار

با تشکر از وقتی‌که در اختیار مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا قرار داده‌اید، خودتان و استارت‌آپی که راه‌اندازی کرده‌اید را معرفی کنید.
من محمدجواد ابراهیمی هم‌موسس استارت‌آپ اپچار هستم. اپچار سایتی هست که در آن اپلیکیشن‌های پرمخاطب مثل اپلیکیشن موبایل کاتالوگ یا فروشگاه‌های اینترنتی به‌صورت ساخته شده و آماده وجود دارد که کاربران می‌توانند آن‌ها را متناسب با فعالیتشان شخصی‌سازی کنند و بدون هیچ دانش فنی، اپلیکیشن خاص خود را ایجاد کنند و بین مشتریان و افراد دیگر عرضه کنند.

از چه سالی شروع به فعالیت کردید و با چه تیمی کار خود را آغاز کردید؟
تقریباً سه ماه است که این استارت‌آپ را شروع کردیم. تیم ما پنج نفر است. من توسعه‌دهنده سایت هستم و بقیه اعضای تیم نقش توسعه‌دهنده اپلیکیشن اندروید و IOS کار را به عهده‌دارند و یک نفر مدیریت تیم را بر عهده دارد.

ایده این استارت‌آپ چطور شکل گرفت؟
من هم‌موسس اپچار هستم و ایده‌پرداز این کار افراد دیگری بودند که بعد از مدتی مشورت، تصمیم گرفتم با آن‌ها همکاری کنم.

نحوه تأمین سرمایه مالی اپچار به چه شکل بوده است؟
با توجه به تیمی که داشتیم نیازی به سرمایه زیادی نداشتیم و هرکدام از اعضای تیم به‌صورت درصدی و متناسب با نوع فعالیت کار را جلو بردند اما برای بخش تبلیغات با یک شرکت تبلیغاتی مذاکره کردیم و قبول کردند تا به‌عنوان حامی در بخش تبلیغات سایت حضور یابند.

از چه طریق با کاربران خود در ارتباط هستید و با چه سیاست‌های مشتریان خود را جذب می‌کنید؟
از بازاریابی ایمیلی و بازاریابی شبکه اجتماعی برای جذب کاربران و برقراری ارتباط با آن‌ها استفاده می‌کنیم و خودمان هم برای توضیحات بیشتر در جشنواره‌های مختلف حضور می‌یابیم.

با تشکر از شما و با آرزوی موفقیت هر چه بیشتر برای استارت‌آپ اپچار در فضای کارآفرینی کشور.

 

اپچار: http://appchar.com

 

این گفتگو، مصاحبه «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» با اپچار با همکاری تک‌تاکس در بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ است.
 

بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ به مدت چهار روز از ۲۳ تا ۲۶ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد. در این نمایشگاه بیش از ۴۲۰ شرکت حضور داشتند که دراین‌بین ۸۰ کسب‌وکار نوپا (استارت‌آپ) برای معرفی محصولات و خدمات خود در نمایشگاه حاضر شدند. حضور پرشور استارت‌آپ‌ها برای اولین بار در این نمایشگاه وجه تمایز آن با برنامه‌های سال‌های قبل این نمایشگاه بود. این مهم فرصتی را برای «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» فراهم کرد تا از نزدیک با استارت‌آپ‌های مختلف به گفتگو بنشیند و روند فعالیت و وضعیت فعلی آن‌ها را بررسی کند.