fa-IR
شانزدهمین نشست ایده‌بان در بوشهر برگزار شد

شانزدهمین نشست ایده‌بان در بوشهر برگزار شد

شانزدهمین نشست ایده‌بان، یک‌شنبه ۲ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ در مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری خلیج فارس برگزار شد. موضوع این نشست دورهمی ایده‌بان «چگونه یک استارت‌آپ راه‌اندازی کنیم» بود.

در آغاز نشست، بابک بوشهری سخنران این نشست از ادغام دو نشست ایده‌بان و کافه کارآفرینی با نام ایده‌بان خبر داد و گفت: امسال برخی نشست‌ها را در شهرستان‌های استان برگزار خواهیم‌کرد تا به پویایی فضای کسب‌وکار در استان کمک کند. در ادامه بوشهری، درباره موضوع نشست توضیحاتی ارایه کرد.

بوشهری ابتدا از شرکت‌کنندگان خواست که تعریف خود از استارت‌آپ را بیان کنند و افزود: لازم است ابتدا همه ما به یک برداشت مشترک از مفهوم استارت‌آپ برسیم تا پس از آن بتوانیم در مورد ویژگی‌های لازم برای راه‌اندازی یک استارت‌آپ موفق صحبت کنیم. همچنین درمورد عناصر لازم برای راه‌اندازی یک استارت‌آپ موفق بحث و تبادل‌نظر شد.

به گفته بوشهری، این عناصر لازم عبارتند از ایده، تیم، محصول و اجرا. پس از آن، شرکت‌کنندگان نظرات خود در مورد هریک از عناصر را بیان کردند. بیشتر شرکت‌کنندگان معتقد بودند که هر یک از این ۴ عنصر باید با توجه به شرایط حاکم بر فضای کسب‌وکار کشور به‌کار‌گرفته شوند.

در پایان تصمیم گرفته‌شد که نشست بعدی ایده‌بان، ۱۶ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ در شهر برازجان برگزار شود.