fa-IR
برگزاری دومین نمایشگاه تخصصی تولیدات دانش‌بنیان استان قزوین

برگزاری دومین نمایشگاه تخصصی تولیدات دانش‌بنیان استان قزوین

دومین نمایشگاه تخصصی تولیدات دانش‌بنیان استان قزوین از سه‌شنبه ۲۸ فروردین تا پنج‌شنبه ۳۰ فروردین در محل دائمی نمایشگاه‌های استان قزوین با حضور عبدالمحمد زاهدی، استاندار قزوین و جمعی از مسئولان استانی افتتاح شد.

برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی با هدف معرفی محصولات و خد‌‌مات دانش‌بنیان و جذب سرمایه‌گذار مناسب و رونق اقتصاد دانش‌بنیان است. نمایشگاه تولیدات دانش‌بنیان، می‌تواند فضای مناسبی برای حضور استارت‌آپ‌های ایرانی مرتبط با حوزه کسب‌و‌کارهای نوپای فاوا و معرفی کار و فعالیت‌های آن‌ها محسوب شود که با شکل‌گیری مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌کارهای نوپای فاوا می‌توان امیدوار بود که استان قزوین سهم خود را از بازار فناوری اطلاعات به‌دست بیاورد و زمینه گسترش کسب‌و‌کارهای فاوا را فراهم آورد.

یوسف گرجی مهلبانی، رییس پارک علم و فناوری قزوین در حاشیه این مراسم با اشاره به سال حمایت از کالای ایرانی بیان کرد: در کشور جوانان نخبه، مبتکر، خلاق و ایده‌پرداز متعددی وجود دارد که بخشی از آن‌ها با حضور در پارک‌ علم و فنآوری توانستند ایده‌های خود را عملیاتی کنند.

در غرفه پارک علم و فناوری قزوین ۲۷ واحد فناور با ارایه بیش از ۶۰ محصول فناورانه حضور داشته و مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌کارهای نوپای فاوا با در اختیار داشتن غرفه‌ای با مساحت ۴۰ مترمربع به معرفی مرکز مذکور و پخش کاتالوگ و ارایه خدمات مشاوره‌های کسب‌و‌کار، ثبت اختراع، مالکیت فکری، دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری به بازدیدکنندگان پرداخت و با برقراری تعامل کارآمد با مراکز شتاب‌دهنده و فعالان حوزه فناوری اطلاعات به منظور ایجاد ارتباط تنگاتنگ و پایدار، همچنین با تلاش برای جذب حمایت‌های صنایع و نهادهای مختلف در رونق کسب‌و‌کارهای نوپای محلی و هدایتشان به سمت کسب‌و‌کارهای توسعه‌یافته نقش‌آفرینی کرد.

اختتامیه دومین نمایشگاه تخصصی دانش‌بنیان قزوین با اهدای لوح تقدیر به افراد شرکت‌کننده توسط رییس پارک علم و فناوری قزوین خاتمه یافت که از ریاست مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌کارهای نوپای فاوا استان قزوین نیز تقدیر به عمل آمد.

داود محمدی، رییس کمیسیون اصل نود و نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با حضور در نمایشگاه و با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در برگزاری نمایشگاه گفت: پارک علم و فناوری یکی از حلقه‌های مفقوده در جامعه امروز بود که خوشبختانه با تاکید مقام معظم رهبری و تشکیل آن در کشور و استان قزوین شاهد نتایج ارزشمند آن هستیم. همچنین با توجه به نامگذاری سال به نام «حمایت از کالای ایرانی»، به امید خدا با حمایت مسئولان بتوانیم به این امر جامه عمل بپوشانیم.