fa-IR
رویداد نوآفرینی «کسب‌وکار خودتو بساز» در تبریز برگزار شد

رویداد نوآفرینی «کسب‌وکار خودتو بساز» در تبریز برگزار شد

رویداد نوآفرینی «کسب‌وکار خودتو بساز» به همت صندوق نوآوری و شکوفایی از ۲۹ تا ۳۱ فروردین‌ماه در تبریز برگزار شد.

رویداد سه روزه با عنوان «رویداد نو‌آفرینی کسب‌­و­کار» با هدف معرفی کسب­‌وکارهای نو، با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی نهاد ریاست جمهوری، استانداری آذربایجان شرقی، اداره کل آموزش فنی وحرفه­‌ای، منطقه ویژه علم‌ ­و ­فناوری ربع رشیدی و پارک علم ­‌و­ فناوری استان برگزار شد. این رویداد با محورهای گردشگری، صنایع دستی، فناوری اطلاعات و‌ ارتباطات، در‌ سالن همایش مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره ۳ تبریز آغاز به کار کرد.

مراسم افتتاحیه این رویداد با سخنرانی یعقوب نماینده، مدیرکل آموزش فنی و حرفه­‌ای استان آذربایجان شرقی، آغاز شد. نماینده اظهار کرد: با مطرح شدن مباحث مربوط به رویدادهای نو و کارآفرینی، فضایی جدید و متفاوت در کشور ما شروع شده است.

او توجه به این رویدادها را مهم ارزیابی کرد و اظهار کرد: همین موضوع باعث شده است که  سازمان آموزش  فنی و حرفه­‌ای کشور، به عنوان نهاد متولی در توسعه مهارت­‌آموزی و اشتغال، به این موضوع مهم توجه کنند چرا که باعث اثرگذاری در ضریب رشد اقتصادی می­‌شود.

در ادامه، مهدی خرامش، سرپرست اداره کل ICT آذربایجان شرقی به اقدامات صورت گرفته در حوزه ICT در استان اشاره کرد. این اقدامات شامل اعطای تسهیلات کم­ بهره به طرح­‌های فناورانه، شرکت‌های مستقر در مراکز رشد، تولیدکنندگان محتوی و اپلکیشن‌­ها است. خرامش با اشاره به مرکز توانمندسازی کسب‌وکارهای نوپای فاوا به شرح برخی از خدمات قابل ارایه به کسب­‌و­کارهای نوپای فاوا پرداخت و تلاش برای رفع موانع مالیاتی را از جمله برنامه‌­های در دست اجرای اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قلمداد کرد.

سپس حسن اطاعت، مدیر عامل شرکت ایده‌های نوین پارسیان،‌ نقش بخش دولتی، خصوصی و کمک­‌های داوطلبانه در این زمینه را از جمله تسهیل­‌کننده­‌های کنونی کارآفرینی شمرد و با اشاره به این که چنین خدماتی در گذشته وجود نداشت فضای جدید کار آفرینی را امیدوارکننده توصیف کرد.

اطاعت، خدمات بخش دولتی را در قالب شتاب‌دهنده­‌ها، مراکز رشد، مراکز تجاری‌سازی، تسهیلات و شبکه‌سازی بیان کرد. خدمات بخش خصوصی را در قالب شتاب‌دهنده­‌ها، نمایشگاه‌­ها،‌ سرمایه­‌گذاری ریسک­‌پذیر، جذب و استخدام عنوان کرد و در زمینه کمک‌های داوطلبانه به گپ مدیریت، گپ گرافیک، کافه کارآفرینی، جلسات همفکری و جلسات باز نرم‌افزاری اشاره کرد.

در این همایش که شامل ۷۰ نفر شرکت کننده در قالب ۹ گروه بود، سه گروه به عنوان گروه‌های برتر انتخاب شدند. این گروه­‌ها به ترتیب عبارتند از:

تیم اول با ایده «­بازی درس» به سرپرستی میلاد جعفری سیسی

تیم دوم  با ایده «­حوا آقای» به سرپرستی فرهود تبریزی

تیم سوم با ایده «­ایزی بازی» به سرپرستی علی عربگری

روز دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ در تالار اتاق بارزگانی آذربایجان تبریز در جلسه­‌ای از گروه‌های برگزیده تقدیر خواهد شد.