برگزاری کافه نوآوری تبریز با محوریت کسب‌وکارهای نوپای پزشکی

برگزاری کافه نوآوری تبریز با محوریت کسب‌وکارهای نوپای پزشکی

رویداد کافه نوآوری با محوریت کسب‌وکارهای نوپا در راستای توسعه زیست‌بوم فناوری و اشاعه فرهنگ نوآوری در حوزه‌های مرتبط با پزشکی، برگزار شد.

چهارمین کافه‌ نوآوری به عنوان اولین رویداد سال ۱۳۹۷، چهارشنبه ۲۹ فروردین‌ در کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی با حمایت مرکز نوآوری و شتاب‌دهی آذربایجان و دفتر فناوری، کارآفرینی و تجاری‌سازی دانشگاه علوم پزشکی تبریز توسط شرکت آرمان توسعه آذربایجان نوآور(آرتان) برگزار شد. آتل‌های پروپیلنی، موضوع ارایه شده در این نوبت از کافه نوآوری بود که تعاونی دانش‌بنیان پایا، تولیدکننده اولین آتل‌های پروپیلنی، ارایه این موضوع را به عهده داشت.

این رویداد با حضور جمعی از استادان، دانشجویان، کارآفرینان، مدیران و مسئولان استانی در جمعی ۳۰ نفره برگزار شد.

برنامه با یک تمرین نوآوری آغاز به کار کرد. تمرین نوآوری منتخب این رویداد «حس آلایی» نام داشت که توسط کیهان‌ور ابداع شده بود.

در ادامه رویداد، کرم نسیمی، مدیرعامل تعاونی دانش‌بنیان پایا، ضمن تشریح فرایند تحقق این اختراع به توضیح محصولات و خدمات شرکت پرداخت و به سوالات فنی و تخصصی حاضرین در این زمینه پاسخ داد. این اختراع که آتل‌های پیش ساخته پروپیلنی را با آتل‌های گچی جایگزین کرده است، مشکلاتی مانند سنگینی آتل‌های گچی، فشار روی عصب و عضله، مشکلات پوستی و دشواری  برش آتل‌های گچی را حل کرده است.

در این رویداد متخصصان مختلفی در حوزه‌های جراحی فک و صورت، بیوشیمی، زیست فناوری پزشکی، زیست مواد دارویی، شیمی، متالورژی، مهندسی برق، نور و ساسنس، بازاریابی، بازاریابی بین‌الملل، برندینگ، تغذیه، ارتز و پروتز، الکترونیک، نرم‌افزار و سخت‌افزار حضور داشتند.