توسعه کسب‌وکارهای فاوا اولویت خوزستان است
رییس پارک علم و فناوری استان

توسعه کسب‌وکارهای فاوا اولویت خوزستان است

رییس پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به اهمیت کسب‌و‌کارهای فاوا با توجه به ظرفیت‌های موجود در بازار، گفت: با توجه به اینکه کسب‌و‌کارهای حوزه فاوا اشتغال‌زایی خوبی دارند و هزینه راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار در این حوزه هزینه کمتری نسبت به سایر حوزه‌ها است برنامه داریم کسب‌و‌کارهای فاوا و مبتنی بر IT را در استان خوزستان توسعه داده و سرمایه‌گذاری خوبی روی این حوزه داشته باشیم.

بابک‌ مختاری در دومین کمیته راهبردی مرکز توانمند‌سازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌کار‌های نوپا خوزستان که عصر چهارشنبه فروردین ماه ۹۷ در سالن اجتماعات پارک علم و فناوری خوزستان برگزار شد، بیان کرد: مرکز توانمند‌سازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌کار‌های نوپا در اواخر سال ۹۵ با طرح وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ۱۰ استان به عنوان طرح پایلوت راه‌اندازی شد که با توجه به اعلام آمادگی پارک علم و فناوری خوزستان برای راه‌اندازی این مرکز، مرکز توانمند‌سازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌کار‌های نوپا خوزستان با حضور وزیر وقت ارتباطات در پارک علم و فناوری خوزستان شروع به کار کرد.

او با اشاره به این‌که این مرکز خیلی زود در همه استان‌ها کار خود را شروع کرد افزود: خوشبختانه توانستیم در سال گذشته با توجه به برنامه‌ریزی‌ که داشتیم فعالیتی خوب در این حوزه انجام دهیم که برگزار کردن رویدادهای متنوع و همچنین راه‌اندازی خانه استارت‌آپ اهواز در این راستا بود.

رییس پارک علم و فناوری خوزستان ادامه داد: برنامه‌های خوبی در آینده برای فعال‌تر کردن مرکز توانمند‌سازی کسب‌و‌کار‌های نوپا داریم، توجه بیشتر به استارت‌آپ‌ها از جمله برنامه‌ مهم ما محسوب می‌شود. بر همین اساس در نظر داریم برای حضور جدی استارت‌آپ‌ها در نمایشگاه الکامپ که در ماه آینده برگزار می شود بیش از ۷۰ درصد هزینه‌های هر استارت‌آپ معادل ۲۵۰ هزار تومان را پارک علم و فناوری خوزستان تامین کند.

۵۴ نفر در خانه استارت‌آپ اهواز فعالیت می‌کنند

معاون فناوری پارک علم و فناوری خوزستان در ادامه نشست به ارایه گزارشی از فعالیت‌های مرکز فاوا پرداخت و گفت: تاکنون ۲۸ تیم استارت‌آپ عضو خانه استارت‌آپ اهواز شده‌اند که ۲۱ تیم آن معادل ۵۴ نفر با توجه به درخواست استقرار و ارایه فضا، در خانه استارت‌آپ مستقر و در حال فعالیت هستند.

جمشید افشانی با اشاره به عملکرد پارک علم و فناوری خوزستان در سال ۹۶ بیان کرد: در سال گذشته توانستیم در راستای فعال‌سازی مرکز توانمند‌سازی کسب‌و‌کار‌های نوپای فاوا خوزستان ۲۱ رویداد و جشنواره و مجموع ۴۱۵ ساعت مشاوره به ۲۲۹ نفر توسط مشاوران پارک علم و فناروی خوزستان ارایه دهیم که عملکرد خوبی محسوب می‌شود.

او ادامه داد: راه‌اندازی خانه استارت‌آپ اهواز، نیازی مبرم بود که در استان احساس می‌شد و با این‌که از نیمه‌دوم اسفند‌ماه ۹۶ کار خود را شروع کرده اما توانسته خود را به خوبی به جامعه مخاطبان خود بشناساند و در سال جدید نیز برنامه‌های خوبی برای این حوزه در نظر داریم.