دانش‌آموزان ایده‌پرداز در بوشهر دور هم جمع شدند

نشست دورهمی دانش‌آموزان ایده‌پرداز پنج‌شنبه ۳۰ فروردین‌ماه ۱۳۹۷ با حضور دانش‌آموزان مدارس مختلف شهر بوشهر در مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری خلیج فارس برگزار شد.

این نشست که به ابتکار علی امامی، موسس گروه پفک (پژوهش، فناوری و کارآفرینی) و از دبیران مدارس بوشهر و با حمایت مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا واحد بوشهر و با حضور دانش‌آموزان صاحب ایده و علاقه‌مندان از مدارس مختلف شهر بوشهر برگزار شد.

در ابتدای این نشست، امامی درمورد اهداف گروه و نحوه فعالیت آن توضیحاتی ارایه کرد. او گفت: با توجه به نبود یک تشکیلات مشخص در سیستم آموزشی فعلی کشور، متاسفانه ایده‌های بسیاری از دانش‌آموزان خلاق روی کاغذ می‌ماند و به مرحله اجرا نمی‌رسند. به‌همین دلیل این گروه تصمیم دارد با فعالیت هدفمند و ارتباط با مراکز حمایتی و سرمایگذاران به دانش‌آموزان ایده‌پرداز کمک‌ کند.

در بخش بعدی این برنامه، محمدمهدی مزارعی، مدیر مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری خلیج فارس در مورد حمایت‌های این مرکز از تیم‌های نوآور توضیحاتی ارایه کرد. او گفت: این مرکز با ایجاد مراکز پرورش خلاقیت در دانشگاه‌ها، از تیم‌های نوآور با کمک‌های مالی بلاعوض و ارایه مشاوره‌های فنی و کسب‌وکار حمایت می‌کند. مزارعی از آمادگی این مرکز برای ایجاد یک مرکز پرورش خلاقیت ویژه حمایت از دانش‌آموزان خلاق و ایده‌پرداز خبر داد.

در بخش پایانی این نشست، بابک بوشهری از کارآفرینان بوشهر و فعال در حوزه کسب‌وکار مطالبی را به دانش‌آموزان ارایه کرد. او ابتدا از سیستم آموزشی فعلی کشور و نبود ساختارهای لازم در آن برای حمایت از ایده‌پردازی و خلاقیت دانش‌آموزان انتقاد کرد. بوشهری در ادامه گفت: استارت‌آپ به ساختاری گفته می‌شود که ارزش‌آفرین و تجدید‌پذیر است و در دوران ابتدایی شکل‌گیری خود قرار دارد.