fa-IR
ایده‌پردازی در حوزه تجهیزات پزشکی و فناوری سلامت
سی‌ونهمین رویداد ایده‌شو اصفهان به کار خود پایان داد

ایده‌پردازی در حوزه تجهیزات پزشکی و فناوری سلامت

سی‌ونهمین رویداد ایده‌شو اصفهان، عصر روز چهارشنبه ۲۹ فروردین ماه ۱۳۹۷ با محوریت مهندسی بهداشت محیط، مواد زیستی، اپلیکیشن‌های سلامت، هوش مصنوعی و دارو و با حضور دانشجویان فعال و خلاق ایده‌پرداز در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به کار خود پایان داد.

ایده­‌شو رویدادی است برای علاقه­‌مندان به فناوری درحوزه­‌های مختلف که به‌­صورت ماهانه و به همت شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار می­‌شود که در هر دوره برگزاری نیز به بیان ایده در موضوع خاصی پرداخته می‌­شود. در این رویداد ایده‌­پردازانی که ایده آنان در داوری اولیه پذیرفته می‌­شود، مدت ۳ دقیقه فرصت دارند تا ایده خود را مقابل داوران و در حضور جمع ارایه دهند، پس از داوری نیز ایده‌ها‌ی برتر انتخاب شده و جوایز نقدی دریافت می‌کنند.

در سی‌ونهمین دوره از این رویداد که با محوریت فناوری مواد و تجهیزات پزشکی برگزار شد، ۱۲ ایده با عنوان تخت‌های شناوری، کنترل ویلچر الکترونیکی هوشمند مبتنی بر سیگنال الکتروانسفالوگرام، درمان بیماری پارکینسون با استفاده از فیلتر الگوهای نوسانی سلول‌های عصبی، ورود سوزن به کمک ربات مبتنی بر تصاویر پزشکی، تولید نسل جدید ماتریکس‌های استخوانی در درمان شکستگی‌های استخوانی، اپلیکیشن تغییرات زیبایی صورت و بدن مخصوص خانم‌ها و آقایان، چشم صوتی، تنظیم کننده الکتریکی دریچه کاردیای معده، ارتز مگنتی هوشمند پا، جعبه دارویی هوشمند، ماساژور چشم گیاهی مغناطیسی و ویبریل سیلیکونی مغناطیسی در حضور داوران و دانشجویان ایده‌پرداز مطرح شد.

در پایان رویداد نیز پنج ایده‌ از بین ۱۲ ایده عنوان شده توسط ایده‌پردازان، پس از جمع‌بندی نظرات داوران و رأی‌گیری افراد حاضر در همایش، مقام‌های اول تا پنج، سی‌ونهمین رویداد ایده‌شو را کسب کردند که به ترتیب زیر است:

رتبه نخست: محمد موسایی با ایده تولید نسل جدید ماتریکس‌های استخوانی در درمان شکستگی‌های استخوانی

رتبه دوم: مریم برخورداری با ایده ورود سوزن به کمک ربات مبتنی بر تصاویر پزشکی

رتبه سوم: علیرضا اشکبوسی و علی شعبانی با ایده درمان بیماری پارکینسون با استفاده از فیلتر الگوهای نوسانی سلول‌های عصبی

رتبه چهارم: مریم ایزدپناهی با ایده کنترل ویلچر الکتریکی هوشمند مبتنی بر سیگنال الکتروانسفالوگرام

رتبه پنجم: مهسا راستی و زهرا میرزایی با ایده جعبه داروی هوشمند.

در پایان با اهدای جوایز و لوح‌های یادبود از ایده‌های برتر و داوران سی‌ونهمین رویداد ایده‌شو تقدیر به عمل آمد.