fa-IR
برگزاری نخستین رویداد لوپ در بوشهر

برگزاری نخستین رویداد لوپ در بوشهر

چهارشنبه ۲۹ فروردین‌ماه ۱۳۹۷ نخستین رویداد لوپ در مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری خلیج فارس برگزار شد.

در ابتدای این نشست که با حمایت مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا واحد بوشهر برگزار شد، یوسف علیپور، موسس استارت‌آپ پینوکس و دبیر اجرایی این رویداد در مورد اهداف رویداد لوپ، چگونگی برگزاری و جدول زمانی آن توضیحاتی به حاضران ارایه کرد. او گفت: این رویداد چهارشنبه‌های آخر هر ماه با حضور برنامه‌نویسان و علاقه‌مندان این حوزه برگزار می‌شود و هدف از آن ایجاد هم‌افزایی بین برنامه‌نویسان و متخصصان حوزه فناوری اطلاعات و کامپیوتر است تا بتوانند از تجربیات یکدیگر برای بهبود کسب‌وکارشان استفاده کنند.

در ادامه سعید بحرانی‌فرد مدیر تیم برنامه‌نویسی عصر طلایی درمورد فعالیت برنامه‌نویسی مطالبی را بیان کرد. او درمورد انواع برنامه‌نویس صحبت کرد و گفت: امروزه سه گروه برنامه نویس وجود دارند. گروه اول شامل برنامه‌نویسانی است که برای سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ کار می‌کنند. گروه دوم برنامه‌نویسانی هستند که به‌صورت پروژه‌ای فعالیت می‌کنند و پس از پایان یک پروژه به سراغ پروژه پیشنهادی بعدی می‌روند. اما گروه سوم شامل برنامه‌نویسانی است که در قالب یک تیم کسب‌وکار خود را راه‌اندازی می‌کنند.

در بخش پایانی این نشست، مسابقه‌ای چالشی بین شرکت‌کنندگان برگزار شد. این چالش حول محور برنامه‌نویسی بود که در پایان این مسابقه به برنامه‌نویس برتر جایزه‌ای اهدا شد. بحرانی‌فرد در ادامه درمورد قیمت‌گذاری فعالیت برنامه‌نویسی نیز توضیحاتی ارایه کرد. او گفت: باید در حوزه برنامه‌نویسی مانند اصناف دیگر قیمت‌گذاری مشخص، شفاف و متناسب با کیفیت و حجم کار باشد. او همچنین برخی برنامه‌نویسان که با ارایه قیمت‌های بسیار پایین به ارزش کار دیگر فعالان این حوزه لطمه وارد می‌کنند انتقاد کرد.