نقاط قوت افراد در کار تیمی اهمیت دارد
در سی‌وپنجمین همفکر خراسان جنوبی عنوان شد

نقاط قوت افراد در کار تیمی اهمیت دارد

سی‌وپنجمین همفکر استان خراسان جنوبی با موضوع کار تیمی در محل پارک علم و فناوری ۲۹ فروردین برگزار شد که در آن راز پیروزی تیم‌ها تکیه بر نقاط قوت هم تیمی‌ها بیان شد.

مربی رسمی سازمان جهانی کار ILO در جلسه کار تیمی تأکید کرد و گفت: دلیل شکست بیشتر کارهای تیمی نگاه رقابتی بین اعضا است.

بهمن خلیلی‌نژاد به تفاوت گروه و تیم اشاره کرد و افزود: در ایران بیشتر گروه‌ها هستند که کار می‌کنند اما به اشتباه تیم نامیده می‌شوند.

او ادامه داد: اعضا تیم بین ۴ تا ۶ نفر است و بیشتر از این تعداد گروه می‌شوند، همچنین زمانی‌که سلسه مراتب مشخص شود دیگر نام تیم نیست بلکه گروهی با رییس و کارمندان است.

مربی رسمی سازمان جهانی کار ILO هدف از تشکیل تیم را کنار هم قرار دادن افراد با نقاط قوت مختلف برای رسیدن به هدف مشخص دانست.

خلیلی‌نژاد تاکید کرد: در کار تیمی نباید رهبری وجود داشته باشد و تمام افراد تیم باید در حوزه خود رهبر باشند، شروع‌کننده می‌تواند در تشکیل تیم باشد ولی آن شخص رهبریت تمام و کمال تیم را بر عهده بگیرد اشتباه است.

او به رهبری موقعیتی اشاره کرد و گفت: در رهبری موقعیتی افراد در موقعیت‌های مختلف بر اساس کار پیش‌رو و مشکلات مختلف رهبر هم تغییر می‌کند، اگر اعضا تیم قدرت رهبری ندارند رهبر اصلی باید باقی افراد را هم به رهبران با تجربه تبدیل کند، رهبران رهبر تربیت می‌کنند.

 

مزیت رقابتی خود را بشناسید

مربی رسمی سازمان جهانی کار ILO بیان کرد: مفهوم هسته‌ای کار تیمی این است که اگر می‌خواهیم تیم موفق باشد باید اعضا آن هم با یکدیگر رشد کنند. مخفف تیم این است که با همدیگر همه با هم دستاوردهای بیشتری داریم.

او به تفکر سیستمی تاکید کرد و توضیح داد: در تفکر سیستمی نباید فقط به منافع خود اهمیت داد باید به بهتر شدن دیگران هم فکر کرد.

مربی رسمی سازمان جهانی کار ILO به دو نوع کارمند در سازمان‌ها اشاره کرد که یکی از آنها آهسته، ثابت قدم و قابل پیش‌بینی است و دیگری سریعف قابل اعتماد و خلاق است. هر چند هر دو نوع کارمند نیاز است اما برای کسب‌وکارها بهتر است از فرد دومی استفاده شود.

او دلیل این موضوع را عمر کم تکنولوژی‌ها و تغییر سریع آنها عنوان کرد.

مربی رسمی سازمان جهانی کار ILO گفت: هر فرد باید مزیت رقابتی خود را بشناسید و براساس آن زمین بازی را تغییر دهید. به عنوان مثال اگر شخصی سخنران خوبی است خود را در موقعیتی قرار دهد که این استعدادش دیده شود.