برگزاری کارگاه «ارایه حرفه‌ای محصول و ایده» در بوشهر

برگزاری کارگاه «ارایه حرفه‌ای محصول و ایده» در بوشهر

کارگاه آموزشی «ارایه حرفه‌ای محصول و ایده» چهارشنبه ۲۹ فروردین‌ماه ۱۳۹۷ در مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری خلیج فارس برگزار شد.

در این کارگاه، شرکت‌کنندگان با مفاهیمی چون «اصول و فنون ارایه حرفه‌ای»، «روش‌های کنترل ترس و استرس در ارایه»، «تکنیک‌های متقاعدسازی و هیپنوتیزم کلامی»، «آداب معاشرت در ارایه» و «اسلایدسازی حرفه‌ای» آشنا شدند.

محمدامین قاسمی‌زاده، مشاور مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری خلیج فارس و مدرس این کارگاه، ابتدا به ۵ اشتباه بزرگ در ارایه محصول و ایده اشاره کرد و گفت: «واضح نبودن نکته اصلی»، «نبود فایده مشخص برای مخاطب»، «نداشتن یک روند واضح»، «شرح و توضیحات زیاد» و «طولانی شدن ارایه از لحاظ زمانی» ۵ اشتباهی‌ است که در ارایه حرفه‌ای باید از آن‌‌ها پرهیز کرد.

قاسمی‌زاده در ادامه درمورد اصول متقاعدسازی مخاطب در یک ارایه حرفه‌ای توضیحاتی ارایه کرد و گفت: رعایت نکاتی چون «تعیین دقیق هدف»، «شناخت مخاطب»، «استفاده از جملات محرک»، «ساختار کلام»، «آداب معاشرت» و «حفظ ارتباط بین اجزا» در متقاعدسازی مخاطب و مشتری بسیار تاثیرگذار است.

در بخش پایانی این کارگاه آموزشی، شرکت‌کنندگان با نحوه اسلایدسازی حرفه‌ای آشنا شدند. پس از آن افراد حاضر به چند گروه تقسیم شدند و به تمرین نکات بیان‌شده در کارگاه پرداختند و تعدادی از حاضران اسلایدهای تهیه شده خود را ارایه کردند. سپس دیگر شرکت‌کنندگان نظرات خود را درمورد هر ارایه بیان کردند.