تشکیل صندوق پژوهش و فناوری در چهارمحال و بختیاری
رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری خبر داد

تشکیل صندوق پژوهش و فناوری در چهارمحال و بختیاری

اسماعیل پیرعلی، رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری در نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت: پارک علم و فناوری مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری را برای استان اخذ کرد این صندوق با اعتبار ۶ میلیارد تومان ایجاد می‌شود.

پیرعلی افزود: ۱۲۷ شرکت فناور و دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری مستقر است که تعداد دانش فنی (دانش فنی به دانشی گفته می‌شود که نتیجه یک پژوهش و یا پایان نامه است که منجر به تولید فناوری می‌شود) این شرکت‌ها ۲۲۰ دانش فنی بوده و از این تعداد ۷۰ دانش فنی تجاری‌سازی شده‌ است.

او تصریح کرد: بیش از ۱۷۴ هزار دلار در سال گذشته صادرات داشته‌ایم و در مجموع گردش مالی این شرکت‌ها ۷۳ میلیارد تومان است.

پیرعلی گفت: از سال ۹۳ تا کنون ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به شرکت‌های دانش‌بنیان پرداخت شد. همچنین حدود ۱۰ هزار و ۵۰۰ متر مربع فضا در اختیار این شرکت‌ها قرار گرفته‌است.

رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری با اشاره به ایجاد اشتغال شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: میزان اشتغال ایجاد شده توسط شرکت‌های دانش بنیان ۷۲۵ نفر بوده‌است.

او افزود: آغاز ساخت پروژه پردیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری از خرداد ماه سال جاری آغاز و واحدهای آن به‌صورت اجاره به شرط تملیک به شرکت‌های دانش‌بنیان واگذار می‌شود.

رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری در پایان گفت: مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری برای استان با سرمایه ۶ میلیارد تومان اخذ شده‌‌ است که مبلغ ۳ میلیارد تومان از صندوق نوآوری و شکوفایی کشور و مبلغ ۳ میلیارد تومان دیگر مربوط به بخش دولتی و بخش خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان است.