برگزاری هفدهمین نشست محفل کتاب با بررسی کتاب «ذهن کامل نو»

برگزاری هفدهمین نشست محفل کتاب با بررسی کتاب «ذهن کامل نو»

هفدهمین نشست ماهانه محفل کتاب و تجربه پانوآ دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ به میزبانی فضای کار اشتراکی پانوآ (پایگاه نوآوری) در مشهد برگزار شد.

محفل کتاب و تجربه، نشستی ماهانه بین کنشگران زیست‌بوم استارت‌آپی، با محور خوانش، نقد و بررسی کتاب‌های منتخب روز در حوزه کسب‌وکار با تمرکز بر کسب‌وکارهای نوین و استارت‌آپ‌ها است.

در هفدهمین محفل کتاب و تجربه پانوآ، کتاب «ذهن کامل نو؛ گذار از عصر اطلاعاتی به عصر مفهومی» توسط مصطفی سپهریان، مدیر بازاریابی و تبلیغات شرکت هوش‌کاوان فناوری نوین آیریک بررسی شد.همچنین موضوع بحث و گفتگو در پنل انتقال تجربه این نشست، بررسی نقش روانشناختی دو نیم‌کره مغز در کسب‌وکار بود.

کتاب «ذهن کامل نو»، نوشته دنیل پینک و ترجمه رضا امیر رحیمی و انتشارات کندوکاو است. دنیل پینک در این کتاب می‌کوشد با توجه به تغییراتی که معتقد است در جهان اطراف روی داده است، به ما کمک کند تا بتوانیم از تفکرات قدیمی عصر اطلاعات که بر پایه‌ تحلیل‌های منطقی، ریاضی و شبه کامپیوتری بنا شده است عبور کرده و برای دنیای امروز بیندیشیم و زندگی کنیم. دنیایی که در آن، «طراحی» و «همدلی» مهم‌تر، اثربخش‌تر و سودبخش‌تر از جمع و تفریق و محاسبات ریاضی و مهندسی است.

او در این راستا، ۶ پایه‌ اصلی دنیای جدید را مطرح می‌کند که به ترتیب طراحی، داستان‌سازی، هماهنگی و هم‌نوایی، همدلی، بازی و جنبه‌های تفریحی و ایجاد معنا است.

در ارایه مصطفی سپهریان نیز با بیان مثال‌های کاربردی و نکات کاربردی برای استفاده از این ۶ حس پرداخت و در آخر نتیجه گرفته شد که برای موفقیت در عصر پیشرو باید بیشتر به نیم‌کره سمت راست مغز خودمان بها دادیم و این ۶ حس را تقویت کنیم.

در بخش دوم این محفل کتاب به نقد و بررسی کتاب و بحث آزاد بین حاضران پرداخته شد و در بخش سوم این نشست با عنوان «انتقال تجربه»، حاضران به بیان تجربه‌های مرتبط و دستاوردها و راهکارهای مسائل بیان شده در فضای بومی کسب‌وکار ایران پرداختند.