راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری در استان مازندران

راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری در استان مازندران

رییس پارک علم و فناوری مازندران از راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری در این استان خبر داد و گفت: سرمایه اولیه این صندوق، ۳۰ میلیارد ریال است.

علی معتمدزادگان با اعلام این خبر اظهار کرد: صندوق پژوهش و فناوری در برخی از استان‌ها راه‌اندازی شده بود و مازندران نیز با توجه به قابلیت‌های فراوانی که در بخش تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان دارد، این صندوق را تاسیس کرده است.

او با بیان این‌که صندوق پژوهش و فناوری کارکردهای مهمی دارد، افزود: یکی از مهم‌ترین کارکردهای این صندوق تکمیل زنجیره ایده تا بازار است که در این مسیر از ابزارهای جدید تامین مالی بهره‌گیری می‌شود.

رییس پارک علم و فناوری مازندران تصریح کرد: کمک به جایگزینی هزینه‌های بالای تحقیق و توسعه نیاز به هزینه‌ها و گاه ریسک‌پذیری زیادی دارد که صندوق می‌تواند در این زمینه به صاحبان ایده و شرکت‌های دانش‌بنیان کمک کند.

او افزود: صندوق پژوهش و فناوری در پرداخت خدمات مالی در مقایسه با بانک‌ها یا سایر مؤسسات مالی و اعتباری نگاه تسهیل‌گرانه و بدون در نظر گرفتن محدودیت‌های مالی دارد.

دکتر معتمدزادگان ادامه داد: صندوق‌های پژوهش و فناوری از مالیات و عوارض ارزش‌افزوده معاف هستند.

او در پایان گفت: صندوق پژوهش و فناوری مازندران با سرمایه ۳۰ میلیارد ریال و با مشارکت سهم ۴۹ درصدی سازمان‌های دولتی و سهم ۵۱ درصدی بخش خصوصی راه‌اندازی شده است.