حمایت شهر هوشمند قم از طرح‌های فناور

حمایت شهر هوشمند قم از طرح‌های فناور

 رییس ستاد شهر هوشمند قم در نشستی با حضور رییس مرکز رشد دانشگاه قم و واحدهای فناور این مرکز روز دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ از مرکز رشد دانشگاه قم دیدار کرد و به تشریح برنامه ستاد در حوزه هوشمندسازی خدمات شهری و پیاده‌سازی اصول شهر هوشمند در قم پرداخت.

همایون یزدان‌پناه، رییس ستاد شهر هوشمند قم، با بیان سوابق برنامه‌های هوشمندسازی شهری در کشور و قم بر توجه ویژه این ستاد بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای پیاده‌سازی شهر هوشمند به عنوان اولویت اول ستاد تاکید کرد. یزدان‌پناه دلیل این رویکرد را دقت٬ چابکی و پایداری فعالیت‌هایی که بر اساس مدل بخش خصوصی تعریف شده‌اند عنوان کرد و گفت: افزایش کیفیت خدمات ارایه شده به جهت وجود رقابت میان سرویس‌دهندگان در این مدل مورد توجه است.

یزدان‌پناه با اعلام حمایت ستاد شهر هوشمند از طرح‌های واحدهای فناور مرکز رشد که در حوزه‌ هوشمندسازی شهری فعالیت می‌کنند٬ بر لزوم اجرای مدل اقتصادی مناسب توسط واحدهای فناور مرکز رشد که  ضامن پایداری کسب‌و‌کار راه‌اندازی شده است٬ تاکید کرد.

سید مهدی مدبری رییس مرکز رشد دانشگاه قم٬ در ادامه با ارائه گزارشی از فعالیت مرکز٬ تعداد واحدهای فناور رشدیافته را در سال‌های اخیر ۵۶ واحد و تعداد واحدهای فناور حاضر در مرکز را ۴۲ واحد اعلام کرد.

مدبری با تشکر از حضور رییس ستاد شهر هوشمند در جمع خانواده مرکز رشد دانشگاه قم از حضور پرتعداد شرکت‌های حوزه فاوا در این مرکز خبر داد.

مدبری در ادامه بیان کرد: جمع زیادی از واحدهای فناور فعال در حوزه فاوا٬ توانسته‌اند با تجاری‌سازی دستاوردهای پژوهشی خود کسب‌و‌کارهایی با گستره ملی و محلی ایجاد کنند.

در ادامه نشست مدیران واحدهای فناور فعال در حوزه فاوا به معرفی ایده‌محوری و توانمندی‌های واحد فناور خود در حوزه خدمات شهری و یا برنامه‌های مرتبط با شهر پرداختند و مذاکراتی در خصوص همکاری و رفع مشکلات واحدهای فناور انجام دادند.