تاکید استاندار هرمزگان بر گسترش گفتمان دانش‌بنیان

تاکید استاندار هرمزگان بر گسترش گفتمان دانش‌بنیان

استاندار هرمزگان بر توسعه و گسترش گفتمان دانش‌بنیان در استان تاکید کرد.

فریدون همتی در کارگروه بررسی مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان با اشاره به نقش پارک علم‌‌ و‌ فناوری هرمزگان در توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان‌ افزود: یکی از محورهای اساسی استان هرمزگان باید حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان باشد و در این مسیر همه وظیفه دارند با مجموعه پارک‌‌ علم‌ و‌ فناوری همکاری کنند.

او با‌ اشاره به توسعه کشورها گفت: اگر به کشورهای توسعه‌یافته‌ای از جمله کره‌جنوبی و ژاپن نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که علی‌رغم اینکه منابع طبیعی کمتری از ما برخوردار هستند اما با سرمایه‌گذاری روی نیروی انسانی توانسته‌اند گام بزرگی در توسعه بردارند.

او افزود: ما منابع طبیعی بسیار غنی داریم و اگر روی نیروی انسانی در کنار این ذخایر سرمایه‌گذاری کنیم می‌توانیم از آن‌ها نیز جلوتر برویم و این تلاش همه جانبه می‌خواهد.

استاندار هرمزگان توجه و ریسک در حوزه توسعه فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان را مورد تاکید قرار داد و افزود: اگر شرکت‌های دانش‌بنیان ما جهش پیدا کنند بدون شک اقتصاد قوی‌تری از کشورهایی که الان توسعه پیدا کرده‌اند خواهیم داشت.

همتی ابراز امیدواری کرد، با کمک پارک‌ علم‌ و‌ فناوری هرمزگان و همکاری دستگاه‌های اجرایی بتوان حداقل ۳۵ شرکت‌دانش‌بنیان را اقتصادی کرد و دراین راه همه مکلف هستند حمایت و همکاری لازم با پارک‌ علم‌ و فناوری داشته باشند.