زمینه شکوفایی شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم شود
رییس پارک‌‌ علم‌ و فناوری هرمزگان

زمینه شکوفایی شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم شود

رییس پارک‌‌ علم‌ و فناوری هرمزگان گفت: زمینه شکوفایی شرکت‌های دانش‌بنیان باید فراهم شود.

وی افزود: هرمزگان به عنوان سومین استان در رفع مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان گام برداشته است تا زمینه شکوفایی این شرکت‌ها فراهم شود.

علی فتی درجلسه کارگروه بررسی مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان به ارایه گزارشی از روند فعالیت شرکت‌های دانش بنیان پرداخت و گفت اگر به دنبال جامعه‌ای دانش‌بنیان و متکی  بر ظرفیت‌های داخلی هستیم باید در تربیت نیروی کارآفرین، ورود سرمایه‌‌گذار ریسک‌‌پذیر، ورود دانشگاه‌ها، کمک مسولان استانی و ملی به صورت جدی کمک کرده و برای موفقیت آن‌ها گام برداریم.

وی با اشاره به اهمیت دانشگاه در تربیت نیروی کارآفرین گفت: دانشگاه‌ها با همکاری که در حوزه‌های مختلف با پارک‌ علم‌ و‌ فناوری می‌کنند می‌توانند زمینه اشتغال پایدار را فراهم کنند و اگر در این زمینه ورود نشود ممکن است خروجی دانشگاه منجر به بیکاری افراد تحصیل‌کرده شود.

رییس پارک علم‌و‌فناوری هرمزگان افزود: باید بستری فراهم شود تا فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بتوانند ایده بدهند و زمینه اشتغال را فراهم‌ کنند

وی همچنین بر تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان دریایی با محوریت شیلات، فعال‌سازی حوزه برنامه‌نویسی و اپلیکیشن مورد نیاز، کد‌گذاری مناطق گردشگری و... تاکید کرد و خواستار همکاری مجموعه‌های دولتی در این زمینه شد.

فتی با بیان اینکه موفقیت در هر حوزه‌ای مستلزم این است که به صورت پایه‌ای اصلاح شود، گفت، از این رو پارک هرمزگان در سطوح دانش‌آموزی و دانشجویی نیز به صورت ویژه در حال فعالیت است.

وی افزود: زمانی که در این حوزه‌ها قوی شویم در آینده نیز‌ می‌توانیم از همین نیرو‌های تربیت شده در حوزه دانش‌بنیان بهره ببریم.

به گفته رییس پارک علم‌ و‌‌ فناوری هرمزگان، در حال حاضر شرکت‌های خوبی در این زمینه فعالیت می‌کنند که نیاز است همکاری‌های لازم با آن‌ها شود و اگر چنین اتفاقی بیفتد می‌توانیم هم بهره لازم را ببریم.

وی همچنین با اشاره به فضای فیزیکی استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: خوشبختانه با اعتباری که دریافت کرده‌ایم به‌زودی محل استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان تامین و فناوران می‌توانند در آن مستقر و به فعالیت علمی و اقتصادی خود بپردازند.