fa-IR
کارگاه معرفی بلاک‌چین و تاثیر آن بر کسب‌و‌کار در قم برگزار می‌شود

کارگاه معرفی بلاک‌چین و تاثیر آن بر کسب‌و‌کار در قم برگزار می‌شود

کارگاه «معرفی بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال و کسب‌و‌کارهای متاثر از آن» روز سه‌شنبه ۲۸ فروردین‌ماه ۱۳۹۷ از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۱۴ در پردیس فارابی دانشگاه تهران واقع در قم برگزار می‌شود.

سیدمهدی ‌محمدحسن‌زاده، عضو هیات علمی دانشگاه نروژ و استاد کارگاه در خصوص محتوای کارگاه بیان کرد: زنجیره‌های بلوکی، اولین فناوری مبتنی بر اینترنت است که مبادله ارزش را بدون اجازه و پشتیبانی یک واسطه مانند بانک‌ها، امکان‌پذیر کرده است. این فناوری به سرعت در تمام حوزه‌های مالی و غیرمالی، خصوصی و دولتی مطرح شده است و تغییرات ساختاری زیادی ایجاد می‌کند.

در ادامه حسن‌زاده در رابطه با تغییرات ساختاری فناوری بیان کرد: چنین تغییرات انقلابی را بارها در حوزه فناوری تجربه کرده‌ایم مانند ظهور مین‌فریم‌ها در دهه ۷۰، کامپیوترهای شخصی در دهه ۸۰، اینترنت در دهه ۹۰ و شبکه‌های اجتماعی در سال‌های آغازین قرن بیست و یکم.

حسن‌زاده اظهار کرد: فناوری زنجیره‌های بلوکی پنجمین پارادایم و تغییر است که در فناوری، صنایع و کسب‌و‌کارها انقلاب ایجاد خواهد کرد. در این کارگاه، پس از معرفی این فناوری، به برخی حوزه‌هایی که تحت تاثیر این فناوری قرار خواهند گرفت اشاره خواهد شد.

برای ثبت نام و حضور در کارگاه به سایت ایوند مراجعه کنید.