fa-IR
حمایت از تولید بازی‌های رایانه‌ای فضایی
در دستور کار سازمان فضایی ایران قرار گرفت

حمایت از تولید بازی‌های رایانه‌ای فضایی

مرتضی براری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: حمایت از تولید بازی‌های رایانه‌ای فضایی مبتنی بر آموزش و ترویج و توسعه بازارهای داخلی، در دستور کار سازمان فضایی ایران قرار دارد.

رییس سازمان فضایی ایران افزود: با پیشرفت فناوری ساخت بازی‌های رایانه‌ای و دنیای واقعیت مجازی و از آنجا که فضا، محیطی ناشناخته و اسرارآمیز و دارای ویژگی های بسیار متفاوتی از سطح زمین همچون شرایط خلا، بی‌وزنی و عناصر ناشناخته است، می‌تواند دستمایه بسیار مناسبی برای خلق و تولید بازی‌های رایانه‌ای و واقعیت مجازی باشد و کمک کند تا کاربران محیط‌های بسیار هیجان‌انگیز و متفاوتی را تجربه کنند.

براری در ادامه نوشت: در سال‌های اخیر نیز شاهد پیشرفت‌های مناسبی در توسعه بازی‌های رایانه‌ای در کشور بوده‌ایم و فرصت مغتنمی است برای جوانان مستعد و خلاق که در این حوزه فعالیت کنند.

 معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد: سازمان فضایی ایران نیز با توسعه زیرساخت‌ها و بسترهای لازم و تدوین بسته های حمایتی، از تولید بازی‌های فضایی مبتنی بر آموزش حمایت خواهد کرد و تلاش می‌کند تا بخش تخصصی بازی‌های کامپیوتری در کنار متخصصین حوزه فضایی گردهم آیند تا نتیجه آن تولید بازی‌های رایانه‌ای مبتنی بر علوم فضایی باشد.