fa-IR
وام ۱۵میلیونی به تولیدکنندگان اپلیکیشن‌ آذربایجان‌غربی

وام ۱۵میلیونی به تولیدکنندگان اپلیکیشن‌ آذربایجان‌غربی

مدیرکل ارتباطات و فناوری استان آذربایجان غربی گفت: جهت حمایت از اشتغال‌زایی در زمینه ارتباطات و فناوری از تولیدکنندگان اپلیکیشن‌های استان با وام ۱۵ میلیونی با کارمزد چهار درصد حمایت می‌شود.
قاسم جلیلی‌نژاد ۲۳ فروردین ماه در جلسه عقد تفاهم‌نامه همکاری ما بین اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان غربی و دانشگاه غیرانتفاعی علامه خویی ضمن اشاره به وظایف اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات وظیفه دارد تا تمامی زیرساخت‌های ارتباطی استان را تأمین کند و یک هزار و پانصد روستا اکنون دارای اینترنت پرسرعت هستند و  ارتباط و خدمات دولت باید در روستاها افزایش پیدا کند.

وی افزود: تولید محتوا و خدمات از وظیفه ارتباطات نیست اما با این ‌وجود در توسعه و تولید محتوا برخی اقدامات انجام‌ شده و این تفاهم‌نامه در خصوص تولید محتوا است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری آذربایجان غربی تصریح کرد: حوزه فناوری ارتباطات بسیار درآمدزا بوده و نیاز به هیچ سرمایه خاصی ندارد و روزانه درحال ‌توسعه و رشد بوده به همین جهت تاکنون ۱۵ قرارداد با استانداری منعقد شده تا شرکت‌هایی که از این استان برای ادامه فعالیت به تهران رفتند با شرط حمایت به سمت استان سوق پیدا کنند.

جلیلی‌نژاد گفت: به منظور حمایت از اشتغال‌زایی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات از تولیدکنندگان اپلیکیشن‌ها با وام ۱۵ میلیونی با کارمزد چهار درصد حمایت می‌شود.

وی افزود: دانشگاه‌ها باید مرکز مهارت‌آموزی باشند و بعد وارد مرحله آموزش شوند تا دانشجوی فارغ‌التحصیل در آینده دچار بیکاری نشود و امروز نیز با عقد قرارداد همکاری با دانشگاه علامه خویی انتظار می‌رود تا ظرفیت‌های اشتغال در شهرستان را شناسایی کنند و دانشجویان را بر این اساس آموزش دهند.