fa-IR
حمایت زیرساختی و مالی از استارت‌آپ‌‌ها در پارک فناوری کرمان

حمایت زیرساختی و مالی از استارت‌آپ‌‌ها در پارک فناوری کرمان

سرپرست پارک علم و فناوری کرمان گفت: پارک علم و فناوری استان کرمان در سال حمایت از کالای ایرانی و در راستای اقتصاد دانش‌بنیان از استارت‌آپ‌‌ها در ابعاد زیرساختی و مالی حمایت می‌کند.

مسعود ترکزاده ماهانی با اشاره به شکل‌گیری فرهنگ کارآفرینی و خلاقیت از سنین پایین از مذاکره با بخش خصوصی جهت راه‌اندازی پارک کودک و نوجوان خبر داد.

او افزود: راه‌اندازی کانون شکوفایی خلاقیت پارک فناوری یکی دیگر از اولویت‌ها است و دراین زمینه با آموزش و پرورش وارد مذاکره شده‌ایم.

دکتر ترکزاده ماهانی اظهارامیدواری کرد که پارک کودک و نوجوان و پارک فناوری هرچه سریع‌تر راه‌اندازی شوند.

او همچنین از تاسیس صندوق پژوهش و فناوری استان خبر داد و افزود: این صندوق برای ارایه خدمات توسعه تجاری‌سازی فناوری به واحدهای فناور و شرکت‌های دانشگاهی تاسیس شده است.

ترکزاده ماهانی گفت: مراکز رشد وابسته به پارک علم و فناوری در استان کرمان روند افزایشی داشته است و در حال حاضر در شهرهای کرمان، زرند، رفسنجان، سیرجان و بم فعال هستند.

سرپرست پارک علم و فناوری استان کرمان از برگزاری استارت‌آپ‌‌ها به صورت فصلی در سال جاری در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته خبر داد و گفت: استارت‌آپ‌‌ها یکی از فرمت‌های پرورش ایده در قالب فرآیندهای چند روزه است و می‌توان آن‌ها را شرکت‌های نوپایی دانست که با یک ایده اولیه شروع می‌کنند و می‌توانند به سرعت رشد کرده و به درآمد برسند.

او افزود: پارک علم و فناوری از برگزاری استارت‌آپ‌‌ها حمایت مالی و زیرساختی انجام خواهد داد و این زیرساخت‌ها در دانشگاه تحصیلات تکمیلی وصنعتی پیشرفته مهیاست.

سرپرست پارک علم و فناوری استان کرمان با تاکید بر لزوم اشتغال‌زایی دانش‌بنیان در کشور گفت: آماده تربیت تسهیل‌گران کسب و کارهای نوپا در حوزه‌های مختلف هستیم.

ترکزاده با بیان این مطلب گفت: باید به سمت کسب و کارهای جدید که نیاز به سرمایه‌گذاری پایینی دارند، برویم که استارت‌آپ‌‌ها در این زمینه راهگشا هستند.

او در همین راستا، تربیت منتورها (تسهیل‌گران) در حوزه کسب‌وکار استان را با اهمیت توصیف کرد.