fa-IR
برگزاری نمایشگاه تخصصی فناوری اطلاعات در ارمنستان

برگزاری نمایشگاه تخصصی فناوری اطلاعات در ارمنستان

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با هدف توسـعه صادرات و همکاری‌ها و تعاملات علمی، فناورانه و نوآورانه بین‌المللی شرکت‌های دانش‌بنیان، از حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه تخصصی فناوری اطلاعات، ارتباطات و سانه های دیجیتال ایران درکشور ارمنستان حمایت می‌کند.

نمایشگاه Tie role-Expo، نخستین نمایشگاه تخصصی فناوری اطلاعات، ارتباطات و رسانه های دیجیتال ایران در آسیای میانه است که اول تا سوم تیرماه ۱۳۹۷با ارایه خدماتی بی‌سابقه، در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی کشور ارمنستان (شهر ایروان) برپا می‌شود.

با برنامه‌ریزی‌های انجام شده شده فعالان این صنعت از کشورهای ارمنستان، گرجستان و روسیه و تامین‌کنندگان زنجیره ارزش مربوطه از آن بازدید خواهند داشت. لذا فرصت مغتنمی است تا فعالان این بخش با ارایه دستاوردها و توانمندی‌های خود و خدماتی که به آنها ارایه می‌شود زمینه تجارت و حضور پایدار و بلند مدت را در ارمنستان و کشورهای مستقل مشترک‌المنافع فراهم آورند.

ارمنستان با موقعیت جغرافیایی مطلوب در چهارراه اروپا- خاورمیانه واقع شده و با توجه به روابط خوبی که با اروپا، خاورمیانه و کشورهای تازه استقلال یافته دارد می‌تواند مرکزی مناسب برای همکاری‌های بین‌المللی باشد. از آنجا که هزینه‌های گمرکی بین کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا صفر است، می‌توان از این کشور به عنوان پلی ارتباطی برای ورود کالاها و خدمات ایرانی به بازار کشورهای این اتحادیه (شامل: روسیه، بلاروس، قزاقستان، ازبکستان و قرقیزستان) و افزایش حجم مبادلات تجاری بین دو کشور بهره برد و به بازار ۳۰۰ میلیون نفری این حوزه دسترسی یافت.

نمایشگاه تخصصی فناوری اطلاعات، ارتباطات و رسانه‌های دیجیتال ایران در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی ایروان در فضایی در حدود ۳‌هزار مترمربع در دوسالن اصلی برپا می شود، از این فضا حدود ۹۰۰ متر مربع برای حضور حدود ۱۰۰شرکت (۹ مترمربع برای هر شرکت) و نمایش محصولات آنها در نظر گرفته شده است و غرفه‌سازی به صورت یکپارچه با تجهیزات استاندارد صورت خواهد گرفت.

بنابر این، تمامی شرکت‌های دانش‌بنیان دارای توان صادراتی می‌توانند درخواست خود را حداکثر تا تاریخ ۱۵ اردیبهشت1397 به شرکت پیام‌نمای ایرانیان یا شماره ۷۱۰۵۳۴۳۵-۰۲۱ و  ۰۹۹۱۷۴۵۷۷۶۵ اعلام کنند.