fa-IR
کارگاه «آشنایی با مفاهیم امنیت اطلاعات» در بوشهر برگزار شد

کارگاه «آشنایی با مفاهیم امنیت اطلاعات» در بوشهر برگزار شد

کارگاهی تخصصی با عنوان «دوره مقدماتی ISMS بر مبنای استاندارد» سه‌شنبه ۲۱ فروردین‌ ۱۳۹۷ در بوشهر برگزار شد.

در این کارگاه که توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران و با همکاری پارک علم و فناوری خلیج فارس در سالن جلسات مرکز رشد جامع این پارک برگزار شد، شرکت‌ها و تیم‌های حاضر با مفاهیمی چون «مقدمات امنیت اطلاعات»، «ISMS و استاندارد مرجع»، «روش‌های پیاده‌سازی ISO۲۷۰۰۱:۲۰۰۵» و «مدیریت ریسک در حوزه امنیت اطلاعات» آشنا شدند.

میلاد یداللهی، مشاور سازمان فناوری اطلاعات ایران در حوزه ISMS با اشاره به اهمیت امنیت اطلاعات گفت: امروزه امنیت اطلاعات بزرگترین چالش در عصر فناوری اطلاعات محسوب می‌شود و حفاظت از اطلاعات در مقابل دسترسی غیرمجاز، تغییرات و خرابکاری امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است. او افزود: سیستم مدیریت مبتنی‌بر امنیت اطلاعات به یک سازمان این امکان را می‌دهد که مواردی چون بهبود فعالیت‌های سازمان، تامین اهداف امنیت اطلاعات سازمان، تطابق با آیین‌نامه‌ها و قوانین مربوط به کار، مدیریت دارایی‌های اطلاعاتی و رضایت مشتریان و ذی‌نفعان را برآورده کند.

در ادامه یدالهی از تصمیم این سازمان جهت توانمندسازی شرکت‌های بومی برای اجرای پروژه‌های ISMS در استان‌ها خبر داد و گفت: دلیل عدم تحقق این امر در بسیاری از استان‌ها کمبود توانایی‌های تخصصی لازم شرکت‌های بومی در این حوزه است. در این دوره که برای شرکت‌ها و تیم‌های فعال در زمینه فناوری اطلاعات برگزار شد، برخی شرکت‌هایی که پیش از این دوره برای دریافت مجوز در زمینه‌های آموزشی، مشاوره و ISMS اقدام کرده بودند، در مورد چالش‌ها و مشکلات موجود در این مسیر صحبت کردند. آن‌ها معتقد بودند که برای شرکت‌های نوپای بومی باید در مورد برخی پیش‌شرط‌های لازم به‌منظور اخذ مجوزها تغییراتی صورت گیرد.

در پایان این دوره آموزشی بر اساس فرم‌های تکمیل شده توسط شرکت‌ها، هر شرکت مورد تجزیه و تحلیل مدرس دوره قرار گرفت.