fa-IR
افتتاح مراکز کارآفرینی توسعه کسب‌وکار در ۱۰دانشگاه‌ لیبی

افتتاح مراکز کارآفرینی توسعه کسب‌وکار در ۱۰دانشگاه‌ لیبی

مرکز «خلاقیت و نوآوری» در ۱۰ دانشگاه در لیبی، تاسیس شد تا این مراکز به تربیت افراد کارآفرین بپردازند.

در راستای مقابله با بیکاری فارغ‌التحصیلان و برای کمک به توسعه اقتصاد مبتنی بر علم و دانش، ۱۰ دانشگاه در کشور لیبی، مرکز «کارآفرینی و نوآوری» (EICs) تاسیس کردند تا افرادی را تربیت کنند که خودشان در آینده به‌عنوان کارفرما و کارآفرین، شرکت‌های تجاری خود را راه‌اندازی کنند.

در مراسم راه‌اندازی این مراکز که در تونس برگزار شد، رییسان دانشگاه‌های شرکت‌کننده در این طرح،  مدیران آزمایشگاه‌های استارت‌آپ و مقامات اتحادیه اروپا شرکت داشتند.

هیلمی سالم، متخصص علوم و فناوری اظهار کرد، احداث مرکز «کارآفرینی و نوآوری» (EICs) نه‌تنها برای لیبی، بلکه برای مناطق شمالی افریقا حائز اهمیت و نتیجه‌بخش است. 

او افزود، «شبکه ملی لیبی» باید با مرکز کارآفرینی شمال آفریقا همکاری کند تا یک مرکز منطقه‌ای برای ترویج کارآفرینی و نوآوری در دانشگاه‌های منطقه ایجاد شود.

او ادامه داد، این دوره‌ها علاوه بر توسعه برنامه‌های آموزشی، مشاوره و تحقیق، به دانشجویان ابزار، تجربه، دانش و مهارت‌های لازم برای ایجاد فرصت‌های جدید شغلی و خلاقانه را می‌آموزد تا از این مهارت‌ها برای راه‌اندازی استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های تجاری استفاده کنند.

تنها ۳۷ دانشگاه حال حاضر در خاورمیانه و شمال آفریقا دوره‌های کارآفرینی ارایه می‌دهند که این میزان کمتر از پنج درصد از کل دانشگاه‌های این مناطق را در برمی‌گیرد.