fa-IR
سرمایه‌گذاری در حوزه ‌فناوری اطلاعات خطرپذیری کمتری دارد
رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری

سرمایه‌گذاری در حوزه ‌فناوری اطلاعات خطرپذیری کمتری دارد

اسماعیل پیرعلی، رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری سه‌شنبه ۲۱ فروردین در نشست تخصصی پارک علم‌ و فناوری و اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با موضوع مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری ‌کسب‌وکارهای نوپای فاوای چهارمحال و بختیاری، با تاکید بر حمایت از محصولات و کالاهای ایرانی گفت: با توجه به دانش فنی و توانمندی شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات، تولیدات نرم‌افزاری جوابگوی نیاز کشور خواهد بود و حتی می‌توان این محصولات را به بازارهای خارجی عرضه کرد.

رییس پارک علم و فناوری آموزش‌های هدفمند و برنامه‌ریزی شده و مشاوره‌های تخصصی را از راه‌های توانمند‌سازی کسب‌و‌کارهای نوپای فاوا عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد: در سال جدید شاهد رشد و شکوفایی کشور در زمینه تولید محتوا و نرم‌افزار و خلق ارزش افزوده در این حوزه خواهیم بود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان نیز در این جلسه حمایت از کسب‌و‌کارهای نوپای فاوا را از مهم‌ترین برنامه‌های این اداره کل عنوان کرد و افزود: این اداره کل پس از راه‌اندازی مرکز آپا و مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌کارهای نوپای فاوا با همکاری پارک علم‌ و‌ فناوری و مراکز دانشگاهی استان، راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر از طریق صندوق وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را در دستور کار قرار داده است. مرتضی بلالی با اشاره به دوره‌های آموزشی برگزار شده توسط مرکز تسهیل‌گری کسب‌و‌کارهای نوپای فاوا خواستار برگزاری این دوره‌ها در دیگر شهرستان‌های استان شد.

او تصریح کرد: فرهنگ‌سازی برای ایجاد استارت‌آپ‌های موفق نه تنها در میان دانشجویان بلکه باید در میان دانش‌آموزان نیز گسترش یابد.

برگزاری جلسه با فرمانداران شهرستان‌های استان، برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه برگزیدگان رویداد اینوکا و ایجاد اتاق مشاوره از مهم‌ترین مصوبات این جلسه بود.