fa-IR
کسب‌و‌کارها با حذف پیام‌رسان خارجی به مشکل بر‌نمی‌خورند
در جلسه فراکسیون نمایندگان ولایی با مسئولان اطلاعات سپاه مطرح شد

کسب‌و‌کارها با حذف پیام‌رسان خارجی به مشکل بر‌نمی‌خورند

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی با تاکید بر اینکه نبود امنیت در پیام رسان‌های داخلی کذب محض است و واقعیت ندارد، انتقال از پیام‌رسان‌های خارجی به پیام‌رسان‌های داخلی را یک مطالبه عمومی دانست و گفت: پنج پیام‌‌رسان داخلی تا آخر فروردین به سطحی خواهد رسید که در صورت حذف پیام رسان‌های خارجی هیچ مشکلی در فضای کسب و کار در فضای مجازی ایجاد نخواهد شد.

سیدحسین نقوی حسینی در توضیح جلسه صبح ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ فراکسیون نمایندگان ولایی با مسئولان اطلاعات سپاه در حوزه فضای مجازی گفت: مسئولان اطلاعات سپاه در حوزه فضای مجازی گزارش مفصلی از وضعیت، شرایط، اهداف و برنامه‌های فضای مجازی ارایه کردند. از جمله اینکه پیام رسان‌های خارجی فقط نقش ارتباطی را ایفا نمی‌کنند بلکه با استفاده از کانال‌ها نقش رسانه‌ای دارند. به عبارت دیگر تلگرام و فضای مجازی در هیچ کشوری به اندازه کشور ما رها نیست.

او ادامه داد: طبق مطالب مطرح شده در این جلسه نظام سلطه برای کشور ما برنامه دارد و هدفمند پیش می‌رود چون فضای مجازی در کشور ما مثل سایر کشورها نیست.

به گفته نقوی حسینی ۵۰ درصد کاربران تلگرام ایرانی هستند لذا از آنجا که اغلب کشورها کاملا مسلط بر تلگرام هستند انتظار می‌رود مراجع ذیربط در حوزه فضای مجازی کشور به وظیفه انقلابی، شرعی و ملی خود عمل کنند. فضای مجازی در خدمت آمریکا و رژیم صهیونیستی است و مردم را باید از چنگ آنها نجات داد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این‌که ایجاد شبکه ملی فضای مجازی و حمایت و تقویت پیام‌رسان‌های داخلی در راس فعالیت‌های دولت قرار گرفته، وزارت ارتباطات را در این زمینه مسئول اجرای موارد ابلاغ شده دانست که به صورت جدی ورود پیدا کرده است.

نقوی حسینی با اشاره به موارد دیگر مطرح شده در این جلسه گفت: در این جلسه بیان شد پیام‌رسان‌های داخلی در حال تغییر و تحولات خوبی هستند و به زودی سامان پیدا می‌کنند. لذا با رفع مشکلات و موانع می‌توانند پاسخگوی همه نیازهای داخلی باشند. پنج پیام‌رسان داخلی تا آخر فروردین به حدی خواهند رسید که در صورت حذف پیام‌رسانهای خارجی هیچ مشکلی در فضای کسب‌وکار، اشتغال در فضای مجازی و فعالیتهای ارتباطی ایجاد نخواهد شد.

او اظهار کرد: براساس مطالب بیان شده در این جلسه دستگاه‌ها و نهادها نیز در حال انتقال تمامی خدمات و فعالیت‌های خود به پیام رسانهای داخلی هستند. همچنین اغلب کشورها همچون روسیه، اندونزی، مالزی و پاکستان برخورد قاطع و جدی با تگلرام داشته چون تلگرام در آن کشورها رها بوده است.

نقوی حسینی اظهار کرد: این‌که گفته می‌شود پیام‌رسان‌های داخلی دارای امنیت نیستند، کذب محض است و واقعیت ندارد. امروز انتقال از پیام‌رسان‌های خارجی به پیام‌رسان‌های داخلی مطالبه عمومی است.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی در پایان تاکید کرد: یکی از وجوه مهم و نگران کننده تهدیدات اقتصادی و خسارات احتمالی آن در فضای مجازی و پیام‌رسان‌های خارجی است. اگر روند فعالیت‌های اقتصادی در پیام‌رسان‌های خارجی به این شیوه ادامه پیدا کند، اتفاق موسسات مالی-پولی در حوزه فعالیت‌های اقتصادی فضای مجازی رخ خواهد داد. سوال این است که در آن صورت چه کسی پاسخگو خواهد بود؟