fa-IR

لحظه‌های سرگرم‌کننده‌ای در بازی‌های هگزی پیکسل داشته باشید

۴۷/۰۳MB مصاحبه با سعید کاملی هم‌موسس استودیو بازی‌سازی هگزی پیکسل

با تشکر از وقتی‌که در اختیار مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا قرار داده‌اید، خودتان و استارت‌آپی که راه‌اندازی کرده‌اید را معرفی کنید.
من سعید کاملی هم‌موسس استودیو بازی‌سازی هگزی پیکسل هستم. همان‌طوری که از اسم این استارت‌آپ مشخص است، هدف هگزی پیکسل تولید بازی‌های رایانه‌ای است. فعلاً هدف اصلی ما تولید بازی‌های آنلاین برای اندروید است. در حال حاضر دو بازی اندروید طراحی کردیم به نام‌های فارم تیف و توپ‌های تنبل که هر دو قابل دانلود هستند.

ایده راه‌اندازی این استارت‌آپ چطور شکل گرفت؟
کل تیم به بازی علاقه‌مند بودیم. از طرفی استقبال زیادی هم از بازی‌های آنلاین انجام می‌شد. ایده‌ای که در این بازی وجود داشت سبک آن بود و به‌اصطلاح جزو بازی‌های کژوال (بازی‌هایی که فواصل زمانی برد یا باخت در آن کوتاه باشد) محسوب می‌شد و مهارت کاربر در بازی نقش مهمی دارد درنتیجه منجر به یک بازی هیجان‌انگیز می‌شد.

چند وقت است که هگزی پیکسل مشغول به فعالیت بوده و با چه تیمی آغاز به کار کرده است؟
ما یک تیم سه‌نفره هستیم و شش ماه است که بازی جدید خود را شروع به تولید کرده‌ایم و یک ماه است که در کافه‌بازار منتشر کرده‌ایم و همچنان در حال به‌روزرسانی بازی هستیم.

نحوه تأمین سرمایه مالی هگزی پیکسل به چه شکل بوده است؟
ما جزو استارت‌آپ‌های شتاب‌دهنده آواتک هستیم. بخشی از سرمایه را از این طریق و بخشی دیگر هم توسط اعضای تیم به‌طور مستقل به نسبت سهامی که داشتند تأمین کردیم. امیدواریم با درآمدزایی خود بازی بتوانیم کار را به‌خوبی پیش ببریم.

با تشکر از شما و با آرزوی موفقیت هر چه بیشتر برای استارت‌آپ هگزی پیگسل در فضای کارآفرینی کشور.
 

این گفتگو، مصاحبه «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» با هگزی پیکسل با همکاری تک‌تاکس در بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ است.
 

بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ به مدت چهار روز از ۲۳ تا ۲۶ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد. در این نمایشگاه بیش از ۴۲۰ شرکت حضور داشتند که دراین‌بین ۸۰ کسب‌وکار نوپا (استارت‌آپ) برای معرفی محصولات و خدمات خود در نمایشگاه حاضر شدند. حضور پرشور استارت‌آپ‌ها برای اولین بار در این نمایشگاه وجه تمایز آن با برنامه‌های سال‌های قبل این نمایشگاه بود. این مهم فرصتی را برای «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» فراهم کرد تا از نزدیک با استارت‌آپ‌های مختلف به گفتگو بنشیند و روند فعالیت و وضعیت فعلی آن‌ها را بررسی کند.