fa-IR
طرح کودک و اینترنت سازمان فناوری اطلاعات برنده جایزه ITU شد

طرح کودک و اینترنت سازمان فناوری اطلاعات برنده جایزه ITU شد

طرح کودک و اینترنت (کوا) ایران از میان ۴۰۰ طرح و موضوع  جایزه ITU سال  ۲۰۱۸ را به خود اختصاص داد.

اتحادیه جهانی مخابرات هرساله فعالیت کشورها را در حوزه‌های مختلف بررسی و در اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی (WSIS) به طرح‌های برتر در ۱۰بخش، جایزه اعطا می‌کند. بر همین اساس امسال از میان  ۴۰۰ موضوع و طرح که در تمامی بخش‌ها از سوی کشورهای مختلف ارایه‌شده بود، طرح «کودک و اینترنت» ایران توانست در شاخه حفاظت از کودکان در فضای مجازی، جایزه سال ۲۰۱۸ را به خود اختصاص دهد.

اجرای بیش از ۷۰۰ کارگاه آموزشی در مدارس سراسر کشور با حضور والدین و کودکان و نوجوانان، ارایه راهکارهای حفاظت از مخاطرات موجود در فضای مجازی برای این قشر از جامعه و همچنین برنامه پیش‌بینی‌شده برای آینده، ازجمله بخش‌های گزارش ارایه‌شده ایران به اجلاس جهانی ITU بود که مورد توجه قرار گرفت.

در این طرح جامعه هدف شامل کودکان و تمامی دانش آموزان مقاطع تحصیلی مختلف، اولیا و مربیان است و شناسایی تهدیدات و چالش‌های موثر در حوزه کودک و اینترنت، ارایه راهکارها و خدمات حفاظتی- قانونی در حوزه کودک و اینترنت، ارایه راهکارها و خدمات حفاظتی و امنیتی در حوزه کودک و اینترنت، آموزش و آگاه‌سازی سطوح مختلف جامعه هدف و طراحی و راه‌اندازی سامانه ملی اینترنت و کودک (کوا) از جمله اهداف این طرح محسوب می‌شود.

آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بهمن‌ماه ۱۳۹۶ طی حکمی خسرو سلجوقی عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات را به عنوان «مجری سند حمایتی و برنامه اقدام توسعه خدمات فضای مجازی کودک و نوجوان» منصوب کرد.