اتحاد در مسیر شکل‌گیری اقتصاد دانش‌بنیان
سورنا ستاری، در نشست با کارآفرینان، منتخبین استارت‌آپ‌ها و واحدهای دانش‌بنیان:

اتحاد در مسیر شکل‌گیری اقتصاد دانش‌بنیان

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت : تمام فعالان زیست بوم فناوری متحد باهم در مسیر شکل گیری اقتصاد دانش بنیان باید گام بردارند.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در نشست با کارآفرینان، منتخبین استارت‌آپ‌ها و واحدهای دانش‌بنیان که باحضور معاون اول و وزیر صنعت برگزار شد با اشاره به ورود مفاهیم جدیدی همچون شتاب‌دهنده، استارت‌آپ، شرکت‌های خلاق و صندوق‌های جسورانه در اقتصاد دانش‌بنیان کشور اظهار کرد: در این حوزه‌ها در چهار سال گذشته به مدل‌هایی دست یافتیم تا بر اساس آن پژوهش را به پایه اقتصاد تبدیل کنیم. در نتیجه برای اقتصاد کشور که از این فضاها دور بود اتفاق مناسبی رخ داد تا به اهمیت اقتصاد دانش‌بنیان پی برده شود. به گونه‌ای که شرکت‌های دانش‌بنیان در حال حاضر فروشی بیش از ۶۰ هزار میلیارد دارند. معتقدم حرکتی اجتماعی در این حوزه در حال شکل‌گیری است و باید همه فعالان این حوزه همچون پارک‌های علم و فناوری، دانشگاه‌ها، بانک‌ها، بورس و مراکز نوآوری در کنار یکدیگر قرار گیرند و متحد با هم در این مسیر حرکت کنند.
رییس بنیاد ملی نخبگان همچنین عنوان کرد در واقع این مراکز جزئی از اکوسیستم فناوری و نوآوری هستند و با فعالیت در کنار هم فضایی را ایجاد می‌کنند تا در نهایت یک مخترع، محصول خود را به بازار معرفی کند.
ستاری با اشاره به اینکه شکل‌گیری این اکوسیستم سختی‌هایی را به همراه داشته گفت: علاوه بر مباحث مالی، فرهنگ‌سازی در جامعه هم مورد دیگری بود که باید انجام می‌شد. به زودی شرکت‌های دانش‌بنیان به بزرگ‌ترین شرکت‌های کشور تبدیل خواهند شد.

ستاری با تاکید بر اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها عزم جدی برای توسعه اقتصاد کشور دارند گفت: همه این موارد با همبستگی و همفکری و بسترسازی در بدنه دولت، شرکت‌های دانش‌بنیان، سیستم مالی و تغییر رویکردها نسبت به اقتصاد جدید رخ می‌دهد. نسل جوان و خلاق امروزی دنبال استخدام در دولت نیست بلکه با خلاقیت و نوآوری خود به دنبال تغییر و رفع نیاز در جامعه و اجتماع است. کافی است محیط کسب‌وکار مناسب در اختیار آن‌ها قرار گیرد.
بر اساس این گزارش، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور در پارک فناوری پردیس معاونت علمی در جمع منتخبین استارت‌آپ‌ها از دستاوردهای فناورانه و نوآورانه آن بازدید کردند.