fa-IR

پایان استارت‌آپ ویکند خدمات شهری جم

رویداد استارت‎‌آپ ویکند خدمات شهری جم از روز چهارشنبه ۲۳ اسفندماه ۱۳۹۶ تا روز جمعه ۲۵ اسفندماه ۱۳۹۶ در دانشکده فنی‌ و مهندسی شهر جم برگزار شد.

این رویداد که با هدف حمایت از ایده‌های خلاقانه برای تسهیل در خدمات شهری و گسترش کسب‌وکارهای استارت‌‌آپی، به مناسبت بزرگداشت روز جم به‌عنوان یکی از برنامه‌های دبیرخانه همایش روز جم برگزار شد. محورهای اصلی این رویداد با توجه به ظرفیت‌های خاص فرهنگی، طبیعی، تاریخی و صنعتی شهر جم موضاعاتی چون «گردشگری و احیای میراث فرهنگی»، «محیط زیست و مدیریت پسماند» و «محورهای توسعه شهری» بود.

در روز اول افرادی که از طریق سایت ثبت‌نام کرده بودند، پذیرش شدند. در مراسم افتتاحیه ابتدا مربیان و داوران معرفی شدند و پس از آن درمورد محورهای اصلی رویداد توضیحاتی داده شد. سپس شرکت‌کنندگان ایده‌های اولیه خود را در مدت یک دقیقه ارایه کردند و پس از طرح همه ایده‌ها، شرکت‌کنندگان به ایده‌های مطرح‌شده رای دادند و ایده‌های برتر اولیه مشخص شدند. در روز دوم برای تیم‌های تشکیل‌شده دو کارگاه «بوم کسب‌وکار» و «طراحی نمونه اولیه محصول» برگزار شد. همچنین در این روز تیم‌ها تحلیل‌های تکمیلی را انجام داده و اعضای فنی تیم مراحل مختلف ساخت نمونه اولیه محصول خود را انجام دادند.

در روز جمعه و پایانی، ابتدا تیم‌ها جمع‌بندی‌های خود و دیگر کارهای گروهی لازم را انجام دادند. در عصر همان روز و در مراسم اختتامیه هر یک از تیم‌ها به مدت ۵ دقیقه ایده خود را به داوران ارایه کردند و سپس به مدت ۳ دقیقه به سوالات آن‌ها پاسخ دادند. درنهایت ۳ تیم چسب زخم، بریم تور و چیدمان برتر به‌ترتیب به‌عنوان تیم‌های اول تا سوم برگزیده شدند.