نخستین رویداد اردوی کارآفرینی دانشگاه مازندران

نخستین رویداد اردوی کارآفرینی دانشگاه مازندران

نخستین رویداد اردوی کارآفرینی دانشگاه مازندران از تاریخ ۱۲تا ۱۴اردیبهشت ماه سال ۹۷ در محل این دانشگاه برگزار می‌شود.
دبیر علمی رویداد اردوی کارآفرینی دانشگاه مازندران که دانشجوی ترم ششم رشته مهندسی کامپیوتر است، گفت: رویداد اردوی کارآفرینی با هدف جذب ایده‌های نو و تشویق دانشجوها به فضای کارآفرینی برگزار می‌شود.
دانیال عظیمی با بیان اینکه در این رویداد افراد ایده‌های خود را مطرح می‌کنند که بهترین آن‌ها با رأی حاضران انتخاب می‌شود، افزود: صاحبان ایده‌های انتخاب شده شروع به تشکیل تیم و جذب تخصص‌های مورد نیاز برای پیشبرد ایده می‌کنند و پس از تشکیل گروه‌ها، روز نخست به پایان می‌رسد.
وی ادامه داد: در روز دوم گروه‌ها با راهنمایی مربیان و کارشناسان شروع به اجرایی‌کردن ایده‌ خود می‌‌کنند، با آغاز روز سوم باز گروه‌ها دور هم جمع‌شده و آخرین تلاش‌ها را در جهت تولید نمونه اولیه محصول‌شان انجام داده تا آماده ارایه آن در حضور داوران ‌شوند.
دبیرعلمی رویداد اردوی کارآفرینی دانشگاه مازندران اضافه کرد: در عصر روز سوم گروه‌ها توضیحات خود را در زمینه توجیه اقتصادی طرح، ارزشی که ارایه می‌دهد و افرادی که به عنوان مصرف‌کنندگان نهایی در نظر گرفته شده‌اند، نزد داوران بیان می‌کنند که در نهایت سه تیم برتر با رأی نهایی انتخاب می‌شوند.
عظیمی با بیان اینکه ایده‌های کارآفرینی در ذهن تمامی دانشجویان وجود دارد، افزود: از نظر برگزارکنندگان تمام رشته‌ها حتی علوم انسانی هم می‌توانند در این رویداد شرکت کنند، اما بیشتر رشته‌های معماری، مهندسی کامپیوتر، فناوری اطلاعات، مدیریت و... شرکت می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه امکان حضور دانشجویان سایر دانشگاه‌ها در رویداد اردوی کارآفرینی وجود دارد، اضافه کرد: تاکنون در حدود ۴۰ نفر برای شرکت در رویداد اردوی کارآفرینی دانشگاه مازندران اعلام آمادگی کردند که یک تیم از دانشگاه شهید بهشتی تهران است.
این دانشجوی دانشگاه مازندران با بیان اینکه هنوز تبلیغات گسترده صورت نگرفته و تا یک ماه آینده ادامه دارد، گفت: ظرفیت کامل برای افراد شرکت‌کننده میان ۱۰۰تا ۱۱۰ نفر است.
دبیر علمی رویداد اردوی کارآفرینی دانشگاه مازندران با اشاره به اینکه مرکز رشد دانشگاه مازندران و سازمان آموزش فنی‌و حرفه‌ای کشور حمایت خود را از این رویداد اعلام کردند، افزود: رای‌زنی با مرکز شتاب‌دهنده رسانه تهران هم در حال انجام است.
وی با بیان اینکه معمولا در رویداد کارآفرینی خروجی مناسبی وجود ندارد، افزود: اما تجربه نشان داده است که ۸۰ درصد کسانی که در جهان استارت‌آپ‌های خوبی راه‌اندازی کردند، در رویدادهای استارت‌آپی حضور داشتند.
عظیمی شرکت در رویداد استارت‌آپی را به عنوان فرصتی مفید برای دانشجویان علاقه‌مند به فرآیند کارآفرینی عنوان کرد تا بتوانند هم‌بنیانگذار، سرمایه‌گذار و حتی رقبای خود را برای تشکیل یک استارت‌آپ واقعی بشناسند.