فراخوان نام‌نویسی متقاضیان داوری مرکز داوری اتاق اصناف ایران

فراخوان نام‌نویسی متقاضیان داوری مرکز داوری اتاق اصناف ایران

هیات رییسه اتاق اصناف ایران با شناسایی ضرورت‌های تاسیس «مرکز داوری اتاق اصناف ایران» سوم بهمن‌ماه ۱۳۹۵ در قالب موسسه غیر انتفاعی تاسیس کرد. این موسسه بنابر مطالعات حدود ۴۰ متخصص حقوقی، قضایی، صنفی و فناوری اطلاعات در مدت دو سال و پس از تفاهم با قوه قضاییه و موسسه حقوق عمومی دانشگاه تهران راه‌اندازی شده است.

اتاق اصناف ایران در ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ و ۶ اسفندماه ۱۳۹۶ بر ضرورت تاسیس مرکز داوری تاکید و با تاسیس آن موافقت کرد. این مرکز هم اکنون درحال تهیه مقدمات فنی، تدوین آیین رسیدگی هیات‌های داوری و انتخاب داوران صنفی از میان افراد صنفی است. تمامی افراد صنفی (کسب‌وکارهای مجازی) که متقاضی انجام امور داوری‌ هستند، می‌توانند در سامانه نام‌نویسی کنند.

متقاضیان باید تمامی مدارک مربوط به سابقه صنفی، سابقه علمی (دانشگاهی یا علمی – کاربردی )، سابقه تجربی (دوره‌های کار و دانش، حرفه ای و تخصصی) یا هر مدرک و گواهینامه دیگری که موثر در امتیازدهی به داوران است، از جمله تسلط به زبان خارجی، سابقه داوری و ... را در مرکز داوری اتاق اصناف ایران  بارگذاری کنند.

متقاضیان پس از نام‌نویسی باید در دوره آموزش مجازی داوری که توسط دانشگاه تهران برگزار می‌شود حضور یابند و پس از قبولی در آزمون به عنوان داور در دعاوی کسب‌و‌کارهای مجازی که به آنان ارجاع خواهد شد، نقش خود را ایفا کنند.