پنجمین نشست کمیته استانی مرکز کسب‌و‌کارهای نوپای فاوای قم برگزار شد

براساس شیوه‌نامه ارائه به‌صورت ارایه نوشته می‌شود لطفا تصحیح بفرمایید

پنجمین نشست کمیته استانی مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوای استان قم، یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ با حضور نمایندگان اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان، دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات استانداری، نظام صنفی رایانه استان، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مرکز رشد دانشگاه قم و کارآفرینان بخش خصوصی در دفتر این مرکز برگزار شد.

مدیران استارت‌آپ‌های‌ آسان‌الگو و هنرکده‌آسمان مهمانان این نشست بودند که ضمن معرفی مدل کسب‌وکار خود، به بیان مشکلات و موانع توسعه فعالیت خود پرداختند.

استارت‌آپ هنرکده‌آسمان٬ خدمات ویرایش عکس و تبدیل عکس‌های خانگی به عکس‌های آتلیه‌ای از طریق وب‌سایت و اپلیکیشن را ارائه‌ می‌کند.

محمدجواد دهقان، مدیر استارت‌آپ‌ آسان‌الگو  در جهت معرفی مدل کسب‌و‌کار خود گفت: اپلیکیشن آسان‌الگو قابلیت این را دارد که به‌صورت لحظه‌ای الگوی لباس‌های مجلسی را بر اساس اندازه‌های کاربر ارائه کند.هسته هوشمند نرم‌افزار آسان‌الگو، محاسبات و رسم الگو را در لحظه انجام می‌دهد و خروجی قابل چاپ را به کاربر ارائه می‌کند. اپلیکیشن اندرویدی آسان‌الگو به تازگی منتشرشده است که خوشبختانه تاکنون با استقبال خوبی مواجه شده است.

دهقان در خصوص مشکلاتی که مانع از توسعه فعالیت آن‌ها می‌شود گفت: تامین منابع مالی برای توسعه کسب‌وکار، جذب نیروی انسانی توانمند و باهزینه پایین‌تر، بازاریابی و برخورداری از سرور و هاست با هزینه کم از مشکلات و موانعی است که با آن‌ مواجه هستیم.

بهزاد نیکوبیان نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد معرفی استارت‌آپ آسان‌الگو را به صنف پوشاک ارائه کرد.

حمیدرضا معتمدی‌راد نماینده اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن ارائه پیشنهاد استفاده این دو استارت‌آپ از طرح مهارت‌آموزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در جهت رفع مشکلات مالی آن‌ها گفت: این دو استارت‌آپ می‌توانند از تسهیلات اشتغال فراگیر و روستایی نیز استفاده کنند.

ناصر فولادی نماینده اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان نیز در جهت رفع مشکل سرور و هاست استارت‌آپ‌ها٬ پیشنهاد استفاده از وجوه اداره‌شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و استفاده از ظرفیت خالی دیتاسنترهای استانی در اختیار سازمان فناوری اطلاعات برای تامین هاست و سرور استارتاپ‌ها را ارائه کرد.

مقرر شد پیشنهادهای بالا از طریق دفتر استانی مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا پیگیری و نتیجه در نشست بعدی شورا ارائه شود.

برچسب‌ها:

مرکز کسب و‌کارهای نوپای فاوا واحد قم

آسان‌الگو

هنرکده‌آسمان

توسعه کسب‌وکار