انتشار کتاب تخصصی شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه مخابرات و ارتباطات

انتشار کتاب تخصصی شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه مخابرات و ارتباطات

دبیر ستاد فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از انتشار نخستین کتاب تخصصی محصولات و خدمات شرکت های دانش بنیان و فناور حوزه مخابرات و ارتباطات از سوی این ستاد خبرداد.

مهدی فقیهی در این باره اظهارکرد: این کتاب برای نخستین‌بار درباره محصولات دانش‌بنیان حوزه مخابرات و ارتباطات کشور تهیه و تدوین شده و در اختیار فعالان این حوزه قرار گرفته است.

به گفته او، تا پیش از این مرجعی برای شناسایی این محصولات و خدمات به شکل متمرکز و قابل استناد در کشور وجود نداشت.

فقیهی ادامه داد: اطلاعات این کتاب به‌زودی روی سامانه‌ای آنلاین با همین نام در اختیار عموم قرار خواهد گرفت که در آن امکان شناسایی، معرفی و ارایه محصولات و شرکت های جدید نیز وجود خواهد داشت.

او افزود: ستاد فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی همچنین قصد دارد اطلاعات مربوط به شرکت‌ها و محصولات حوزه فناوری اطلاعات را نیز روی این سامانه قرار دهد و کتاب محصولات و خدمات شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه فناوری اطلاعات نیز تا پایان ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۷ جهت استفاده فعالان این بخش تدوین و منتشر خواهد شد.

دبیر ستاد فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه با اشاره به تغییر برنامه های ستاد فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی در سالی که گذشت و رسالت جدید ستاد در آینده، از دستور کار این ستاد به منظور انجام اقداماتی از این قبیل برای شناسایی توانمدی‌های شرکت‌های این حوزه، ایجاد تعامل و ارتباط میان شرکت‌ها و سازمان‌ها و شکل‌گیری اکوسیستم توانمندسازی کسب‌و‌کارهای نوپای این حوزه جهت توسعه و پیشرفت شرکت‌های دانش بنیان خبر داد.