fa-IR
سرمایه‌گذاری دولتی برای توسعه کسب‌و‌کارها اثرگذار نخواهد بود
ستاری در آیین گشایش پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف

سرمایه‌گذاری دولتی برای توسعه کسب‌و‌کارها اثرگذار نخواهد بود

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری گفت: سرمایه‌گذاری دولتی برای مدیریت، توسعه و پیشرفت کسب‌و‌کارها اثرگذار نخواهد بود. سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بر کسب‌و‌کارهای نوپا و دانش‌بنیان موجب شکل‌گیری و رونق شیوه‌ای نو در توسعه اقتصاد، کسب‌و‌کار و اشتغال فارغ‌التحصیلان جوان می‌شود.

سورنا ستاری در آیین گشایش پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بر ایده‌های نوآورانه دانشگاهیان به عنوان شیوه جدید توسعه اقتصاد، اشتغال و کارآفرینی افزود: حضور بخش خصوصی در حوزه حمایت از کسب‌و‌کارهای استارت‌آپی و دانش‌بنیان، توسعه و شکل‌گیری راه و روش جدیدی در اقتصاد کشور را منجر شده که نوآوری، مهم‌ترین دارایی آن به شمار می‌رود.

او با تاکید بر این‌که سرمایه‌گذاری دولتی برای مدیریت، توسعه و پیشرفت کسب‌و‌کارها اثرگذار نخواهد بود، عنوان کرد: حضور بخش خصوصی در این کسب‌و‌کارها موجب می‌شود کسب‌و‌کارهای دانش‌بنیان و استارت‌آپی مبتنی بر نیاز و اقبال عمومی جامعه رونق بگیرد.

ستاری، خلاقیت و نوآوری دانشگاه‌های برجسته کشور مانند صنعتی شریف را هموارکننده شکوفایی خلاقیت دانشگاهیان دانست و گفت: دانشگاه صنعتی شریف به عنوان مدل جدید حمایت از کسب‌و‌کارهای دانش‌بنیان و فناور، با توسعه پارک‌های علم و فناوری مدلی موفق پیاده‌سازی کرده است که می‌تواند بالگوی دیگر دانشگاه‌های کشور قرار بگیرد.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوی، رشد فزاینده واحدها و مراکز فناور اطراف محیط دانشگاه صنعتی شریف را نشان‌دهنده توسعه کسب‌وکارهای برآمده از دل دانشگاه‌ها دانست و گفت: در محوطه پیرامونی دانشگاه بیش از ۳۲۰ شرکت فناور و دانش‌بنیان مستقر هستند که بیش از 6هزار نفر در این شرکت‌ها اشتغال مستقیم دارند.

او ادامه داد: بیشتر شاغلان و بنیان‌گذاران این شرکت‌ها دانشگاهیان جوان و خلاق ایرانی هستند که نه تنها دانشگاه صنعتی شریف، بلکه برترین دانشگاه‌های ایران و دیگر کشورها خاستگاه آن‌ها است.

استقرار ۱۰ واحد فناور در پارک علم و فناوری شریف

در ادامه، معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری شریف دیدن کرد.

پارک علم و فناوری شریف، ۱۰ واحد فناوری را در خود جای داده است که در حوزه‌های محصولات پوشیدنی ضد امواج، تجهیزات فناوری اطلاعات و ارتباطات، نانوفناوری، سلامت الکترونیک و... فعالیت می‌کنند.