fa-IR
دومین جشنواره از ایده تا بازار قم پایان یافت
جشنواره شناسایی٬ انتخاب و حمایت از ایده‌های نوآورانه و کسب‌و‌کارهای نوپا در قم

دومین جشنواره از ایده تا بازار قم پایان یافت

دومین همایش ملی ایده تا بازار با تجلیل از صاحبان ۴۰ ایده و طرح کسب‌و‌کار برگزیده به کار خود پایان داد.

دومین همایش دوره شناسایی٬ انتخاب و حمایت از ایده‌های نوآورانه و کسب‌و‌کارهای نوپا «ایده تا بازار» چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ با معرفی ۶ ایده برتر٬ ۱۳ طرح کسب‌و‌کار شایسته تقدیر و ۲۱ ایده و طرح کسب‌و‌کار برگزیده در سالن همایش فرهنگ پردیس فارابی دانشگاه تهران برگزار شد.

رییس دانشکده مدیریت پردیس فارابی دانشگاه تهران با اعلام این‌که بیش از ۵۰ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکارند، گفت: دانشجو باید کارآفرین و توانمند تربیت شود تا بتواند رشد و توسعه داشته باشد.

وی با اشاره به ویژگی‌های این دوره از همایش اظهار کرد: در این دوره بخش ایده‌های نوآورانه را از طرح‌های کسب‌و‌کار جدا کرده و هریک را به صورت جداگانه داوری کردیم.

هم‌چنین دبیر همایش ملی ایده تا بازار در این مراسم با اذعان به این‌که در حال حاضر دانشگاه‌ها کارآفرین نیستند٬ گفت: اگر در حال حاضر اکثر دانشجویان دانشگاهی صاحب ایده نیستند به ضعف دانشگاه و دانشجو برمی‌گردد.

زارعی متین با بیان این‌که بسیاری از طرح‌های کسب‌و‌کار از الگو و مدل درآمدی مناسبی برخوردار نیستند٬ گفت: ایده‌ها زمانی می‌توانند وارد بازار شوند که از توسعه تکنولوژی٬ طراحی فرآیند٬ جذابیت و قابلیت رشد برخوردار باشند.

رییس دانشکده مدیریت پردیس فارابی دانشگاه تهران از نبود برنامه‌ریزی در زندگی جوانان دانشجو انتقاد کرد و گفت: دانشجو تنها زمانی می‌تواند کارآفرین باشد و به سرمایه انسانی مبدل شود که بتواند توانمندی‌ها و ذائقه فکری و روحی خود را بشناسد.