همایش زنان کارآفرین حوزه ICT در خراسان رضوی برگزار شد

همایش زنان کارآفرین حوزه ICT در خراسان رضوی برگزار شد

همایش بانوان کارآفرین مشهد در حوزه ICT با حضور مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی، مدیرکل اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی، رییس حوزه ریاست و مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری خراسان، مدیر مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارها نوپای فاوا واحد خراسان رضوی و جمعی از بانوان کارآفرین موفق استان یک‌شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

محمدرضا خلیلی، مدیرکل اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی در سخنانی در این همایش اظهار کرد: ICT ازجمله پدیده‌هایی است که در طی دهه اخیر توانسته است تا جایگاه خود را در جهان به‌عنوان موتور پیشران توسعه کشورها رقم بزند و سهم بانوان در این مقوله کاملا برجسته و قابل رویت است.

او با اشاره به دستاوردهای دولت در حوزه ICT گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا فاوا را به‌عنوان اولین مرکز در سطح کشور در استان خراسان رضوی ایجاد کرد که وظیفه مشاوره و حمایت از تمام فعالان این عرصه را بر عهده دارد و مسئولیت مهم این مرکز به علی جاهدی، مدیر مرکز رشد ICT پارک علم و فناوری خراسان واگذارشده است.

مریم نعمتی، مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری خراسان در سخنان خود در این همایش تاکید کرد: زنان کشور ما می‌توانند پایاپای مردان در جایگاه‌های مهم موفق باشند و نقش خود را در عرصه‌های مختلف ایفا کنند. وی گفت: بعضی شرایطی پیش می‌آید که زنان در وضعیت سختی قرار می‌گیرند و از شرایط ایده‌ال فاصله می‌گیرند ولی علی‌رغم این شرایط سخت بسیار موفق هستند، چراکه به خود و توانمندی‌های خود ایمان‌ دارند.

فرشته سلجوقی، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی نیز در سخنان خود ضمن اشاره به رتبه پایین کشور در شاخص برابری جنسیتی در مقایسه با دیگر کشورها خواستار حضور فعال‌تر بانوان در اجتماع و عرصه کارآفرینی باانگیزه و اعتمادبه‌نفس بالاتر شد.

سخنرانان این همایش بانوان فعالان در حوزه ICT بودند.

مرضیه خزائی، مدیرعامل شرکت رایانیک و عضو مرکز رشد پارک علم و فناوری که تولیدکننده محصولات لمسی و تعاملی یوسنسی به‌عنوان اولین سخنران از تجربه‌های زندگی خود و چالش‌های زندگی خود صحبت کرد.

سمیرا امیری، هم‌بنیان‌گذار و مدیر پروژه استارت‌آپ آی‌پارتمان، برنامه‌نویس freelancer و تحلیل‌گر دیتا پس از بیان چالش‌های زندگی شخصی خود به بیان تجربه و چگونگی حضور و فعالیت در استارت‌آپ آی‌پارتمان پرداخت.

محیا مومن‌زاده، کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی و هم‌بنیان‌گذار استارت‌آپ چیندی که به‌تازگی در پارک علم و فناوری پذیرش‌شده است. او سخنرانی خود را باتجربه ورزشی خود و داوری تکواندو آغاز کرد و اولین کسب‌وکار خود که فروش محتوای آموزشی در محیط وبلاگ بود معرفی کرد که پس‌ازآن به دنبال این شروع کسب‌وکار خود به چگونگی شکل گرفتن استارت‌آپ چیندی توسط تیمی متشکل از او و دو نفر از همکاران خودپرداخت.

لیدا تیموری، معلم دانشگاه، مشاور و مدرس کارآفرینی و برگزارکننده سری رویدادهای کارآفرینی دانش‌آموزی رکاد، او از چالش‌های زندگی خود، شرکت در جشنواره خوارزمی، چگونگی ورود به دانشگاه و تلاش مستمر خود به‌عنوان کارآفرین و چالش‌های زندگی خود پرداخت.