کارگاه مقدماتی طراحی تجربه کاربر در مشهد برگزار شد

کارگاه مقدماتی طراحی تجربه کاربر در مشهد برگزار شد

کارگاه مقدماتی «طراحی تجربه کاربر» از مجموعه کارگاه‌های تخصصی مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا در استان خراسان رضوی، پنج‌شنبه ۱۷ اسفندماه ۱۳۹۶، با حضور فعالان اکوسیستم استارت‌آپی و صاحبان استارت‌‌آپ‌ها به مدت ۵ ساعت در پارک علم و فناوری این استان برگزار شد.

سعید قمری، مدرس کارگاه و عضو شورای سیاست‌گذاری کنفرانس ملی UX شیراز، قمری عنوان کرد هدف از برگزاری این کارگاه، بررسی مفاهیم پایه‌ای تجربه کاربر و مقدمه‌ای برای کارگاه پیشرفته تجربه کاربر است. این کارگاه در مجموعه UX شیراز بر اساس تجربیات برگزاری و آسیب‌شناسی بیش از ۳۰۰ کارگاه و نشست تخصصی درزمینه UX طراحی شده است و کارگاه پیشرفته نیز پس از این کارگاه برگزار خواهد شد.

برگزاری این کارگاه به سه قسمت تقسیم می‌شود که در قسمت اول کارگاه مقدماتی بود که تأکید بر درک درست تجربه خوب و بد و تشخیص حوزه‌های مختلف تجربه کاربر بود و برای اثرگذاری هرچه بیشتر، به‌صورت کارگاهی و تعاملی برگزار شد. قسمت دوم حدفاصل کارگاه اول و دوم است که به‌صورت غیرحضوری توسط محتوای منتشرشده و بر اساس آموخته‌های کارگاه اول و مطالعه منابع، یادگیری انجام می‌شود. قسمت سوم، کارگاه پیشرفته است که احتمالا یک‌روزه و به فاصله یک ماه از کارگاه مقدماتی با تدریس امید امرایی برگزار خواهد شد.

قمری در این کارگاه که به‌صورت تعاملی برگزار شد با همفکری شرکت‌کنندگان و مثال‌های کاربردی به حوزه‌های مهم طراحی تجربه کاربر، تجربه خوب، تجربه بد، تفکر طراحی و باور‌های اشتباه در مورد تجربه کاربر پرداخت.