تشکیل کارگروه مشترک برای سند تحول دیجیتال در حوزه سلامت
وزیر ارتباطات در پیشنهادی به وزارت بهداشت عنوان کرد

تشکیل کارگروه مشترک برای سند تحول دیجیتال در حوزه سلامت

وزیر ارتباطات، صبح امروز، ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۶در دیدار با وزیر بهداشت پیشنهاد داد کارگروهی مشترک میان دو وزارتخانه برای استخراج سند تحول دیجیتال در حوزه سلامت تشکیل شود.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه صبحانه کاری با سید‌حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» با اشاره به این‌که کسب‌و‌کارهای نوپا در دنیا در حوزه بهداشت و سلامت موفقیت‌های زیادی را کسب کرده‌اند، گفت: کسب‌وکارهای نوپا در این حوزه نیاز به مجوزهای زیادی دارند که کار را به تاخیر می‌اندازد. 

او با معرفی اپلیکیشنی که با اخذ نسخه از کاربر، داروها را تحویل می‌دهد، افزود: بهترین و موفق‌ترین کسب‌و‌کارهای نوپای آمریکا، در این حوزه فعال هستند.

آذری جهرمی با اشاره به وجود مجوزهای مختلف فعالیت کسب‌وکارهای نوپا در حوزه دستگاه‌های دولتی اظهار کرد: با این‌که تعدد مجوزها فعالیت کسب‌و‌کارهای نوپا را با اختلال روبرو می‌کند اما به‌نظرم‌ این مجوزها اجازه فعالیت به کسب‌و‌کارها را می‌دهد.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید با ارایه و پیشنهادی خطاب به وزیر بهداشت تصریح کرد: کارگروهی مشترک میان وزارت ارتباطات و وزارت بهداشت برای استخراج سند تحول دیجیتال در حوزه سلامت تشکیل شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: واقعیت این است که با ظهور کسب‌و‌کارهای نوپا، بسیاری از شغل ها از بین می‌رود. بنا بر آمار مکنزی تا سال ۲۰۲۵، در مجموع ۸۰۰ هزار شغل در انگلیس از بین می‌رود، در حالی‌که ۳.۵ میلیون شغل جدید جایگزین آن‌ها می‌شود.

آذری جهرمی مشخص کردن شاخص‌ها را برای آزادسازی امور و سپردن به کسب‌و‌کارهای نوپا مناسب دانست و تصریح کرد: باید توجه داشته باشیم که استقامت جلوی تحولات و کسب‌و‌کارهای نوپا در نهایت مساوی است با عقب‌ماندگی که بیکاری و عدم توسعه را به همراه دارد.

در این جلسه همچنین مباحثی چون تکمیل اتصال همه مراکز بهداشت روستایی به شبکه و همچنین اتصال سامانه‌های درمانی به بانک اطلاعاتی سایر دستگاه‌ها همچون سازمان ثبت احوال مطرح شد و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پایان خرداد‌ماه سال آینده را زمان تعیین تکلیف نهایی آنها اعلام کرد.